0

Wystawa w Technikum Samochodowym nr 1 na Ochocie

Polska Motoryzacja zrodziła się na Grochowie
Wystawa w TS nr 1 – Polska Motoryzacja zrodziła się na Grochowie
fot. Warszawa.pl

Wystawa o początkach polskiej motoryzacji gości w Samochodówce na Szczęśliwickiej (dawniej na Hożej).

Aby warszawscy adepci techniki motoryzacyjnej mogli lepiej zapoznać się z historią motoryzacji w Polsce i Warszawie, w Technikum Samochodowym nr 1 im. Romana Macieja Pijanowskiego przy ul. Szczęśliwickiej 56 gości szczególna wystawa.

Polska motoryzacja
zrodziła się na Grochowie. 

Autorem wystawy jest Tomasz Szczerbicki, historyk motoryzacji, autor ponad trzydziestu książek z tej dziedziny, Redaktor Naczelny reaktywowanego 2 miesiące temu Magazynu Swoimi Drogami – iMotocykl.

Wystawa została przygotowana na zlecenie Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe i tam była prezentowana po raz pierwszy.  To 24 plansze opowiadające jak tworzył się na warszawskim Grochowie nasz przemysł motoryzacyjny.

Fundacja Promocji m.st. Warszawy, we współpracy z Urzędem Dzielnicy Praga-Południe,  Dyrekcjami Techników, a także magazynami iAuto oraz iMotocykl , chcąc przybliżyć historię uczniom warszawskich techników samochodowych i okolicznym mieszkańcom, rozpoczęła prezentację wystawy w Technikum Samochodowym nr 1.

Wystawa jest bardzo ciekawa. Prezentuje nie tylko maszyny jakie wytwarzane były na Grochowie, ale przede wszystkim ludzi , którzy je projektowali, wytwarzali i używali.

Wystawa zagościła w holu wejściowym do szkoły i jest dostępna także dla dla gości z zewnątrz. Oczywiście przy zachowaniu obowiązujących obostrzeń.

Dość długo czekaliśmy na prezentację wystawy, plan był inny, jednak sytuacja epidemiologiczna zmusiła organizatorów do jego zmiany.

Ponieważ żal jest miesiącami skrywać wystawę, dziś wirtualnie zapraszają na nią:

  • pani Bożena Stawarz 
    dyrektor Technikum Samochodowego nr 1
  • pani Katarzyna Łęgiewicz,
    burmistrz Dzielnicy Ochota
  • pan Tomasz Kucharski,
    burmistrz  Dzielnicy Praga-Południe

i oczywiście Fundacja Promocji m.st. Warszawy, Magazyn iAuto oraz Magazyn iMotocykl.

Po wystawie oprowadza jej autor – Tomasz Szczerbicki.

Zaproszenie:

 

4 stycznia 2021 08:00
[fbcomments]