0

Legia tytułu Miedź nie będzie

Miedź Legnica - Legia Warszawa – 10 kwietnia 2023

Lany Poniedziałek dla faworytów – w pościgu do Mistrzostwa dwa zaskakujące remisy.

Legia do meczu z outsiderem i praktycznie już zdegradowaną Miedzią Legnica, przystępowała ze świadomością remisu Rakowa w Radomiu i realną perspektywą odrobienia dwóch punktów w walce o Mistrzostwo Polski.

Najprawdopodobniej jednak mecz w Legnicy pogrzebał szansę na zdobycie tytułu. Pierwszego gola dla rywala Legioniści sprokurowali sobie sami bawiąc się we własnym polu karnym. Tuż przed przerwą strzałem z wolnego wyrównał Josué. Cóż z tego gdy na początku drugiej połowy piłkarze wicelidera pozostawali niepilnowanego rywala, który z najbliższej odległości wyprowadził Miedź na ponowne prowadzenie. Dopiero w doliczonym czasie gry, po wątpliwym rzucie karnym, remis uratował Josué. Wciąż jednak bliższy wygranej był beniaminek, bo strzelonego gola na 3:2 sędziowie nie uznali dopatrując się pozycji spalonej.

Dystans pomiędzy Rakowem i Legią pozostał więc sześciopunktowy. A przed Legią „klasyk” mecz ze wciąż urzędującym mistrzem Polski Lechem Poznań -w niedzielę przy Łazienkowskiej. Okazja do zmazania legnickiej plamy jakby idealna.