Krótkie spodenki, zimne napoje i leżaki oraz wstęp wolny to cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimatach starej Warszawy według pomysłu Teatru Pijana Sypialnia.
Teatr Pijana Sypialnia i POMOST 511
TEATR NA LEŻAKACH
Cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimacie starej Warszawy
na świeżym powietrzu nad Wisłą
INAUGURACJA PROJEKTU – „WODEWIL WARSZAWSKI”
15 LIPCA o 20:30 – POMOST 511
WSTĘP WOLNY
Teatr, w którym panuje lato
W tym teatrze będą obowiązywały bardzo ważne zasady – zasady lata!
Krótkie spodenki, zimne napoje i leżaki. Cykl plenerowych widowisk teatralno-muzycznych w klimatach starej Warszawy to pomysł Teatru Pijana Sypialnia. Pierwszy taki na mapie letnich wydarzeń. Wstęp wolny.

Projekt „Teatr na leżakach” nawiązuje do tradycji teatrzyków ogródkowych. Były to miejsca, które w starej Warszawie przyciągały tłumy wielbicieli teatru w otoczeniu zieleni. Modne miejsca rozrywki w tamtych czasach.
Sławek Narloch, manager Pijanej Sypialni:
Na nasz pomysł odpowiedzieli twórcy nadwiślańskiej miejscówki POMOST 511. To tam będziemy spotykać się przez cały lipiec. Wyróżniać nas będzie nie tylko letni charakter teatru, ale przede wszystkim repertuar, w którym istotną rolę pełni muzyka na żywo. W programach nadwiślańskich miejscówek, takiej atrakcji dotąd nie było.
Szczególnie imponująco zapowiada się spektakl inaugurujący cały cykl pod nazwą „Wodewil Warszawski”. Takiego widowiska nad Wisłą nie było w Warszawie od lat! Artyści Teatru Pijana Sypialnia – piętnastu aktorów i ośmioosobowy zespół muzyczny zaprezentują go 15 lipca o 20:30.
Scenariusz roztańczonego i rozśpiewanego „Wodewilu Warszawskiego” powstał na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” z 1876 roku.
Staszek Dembski, reżyser:
Wspominamy miasto, którego już nie ma, ale ważne było dla nas również opowiedzenie czegoś o tym, co otacza nas tu i teraz. Dlatego w finale widowiska sceną zawładną dziwne postaci – ludzie mediów, polityki i kultury. Nostalgiczny świat przedwojennego miasta zderza się z Warszawą głośną i zabieganą.
Kolejne wydarzenia w ramach cyklu, to poetycki spektakl „Osmędeusze” Mirona Białoszewskiego. (22 lipca). Akcja dramatu dzieje się na… cmentarzu Powązkowskim.
Będzie również okazja do nauki tańców warszawskich, na którą artyści zapraszają 29 lipca. Każdy będzie mógł spróbować polki i walczyka. Wydarzenie urozmaici wspólne śpiewanie przedwojennych szlagierów.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Teatr Pijana Sypialnia
powstał dwa lata temu w Warszawie z inicjatywy absolwentów studia aktorskiego, która działa przy teatrze. Występują w niecodziennych miejscach. Grali już w tramwajach, starych fabrykach i barach mlecznych. Krytycy miesięcznika „Teatr” uznali ich spektakl „Wyjowisko” za jeden z najlepszych w Polsce w sezonie 2012/2013 w kategorii OFF.
Fragmenty spektaklu:
TWÓRCY SPEKTAKLU
- Choreografia: Izabela Massalska
- Szef muzyczny: Daniel Zieliński
- Reżyseria: Stanisław Dembski
AKTORZY
- Agnieszka Kijewska
- Karolina Ewa Kowalska
- Katarzyna Lasota
- Karolina Lichocińska
- Natalia Mioduszewska
- Ewelina Młynarz
- Dorota Ptaszek
- Wojciech Gawrych
- Adam Hadi
- Sławomir Narloch
- Jakub Pawlak
- Sebastian Słomiński
- Wojciech Urbanowski
- Łukasz Zgórka
ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA
- Anita Kander-Marchewka – flet
- Bartłomiej Słojewski / Piotr Thieu Quang – klarnet
- Agata Frysz / Agnieszka Podłucka – skrzypce I
- Magdalena Górska / Katarzyna Denkiewicz – skrzypce II
- Maria Rojewska / Katarzyna Denkiewicz – altówka
- Agata Bąk / Rafał Domański – wiolonczela
- Artur Siejka / Piotr Szponder – kontrabas
- Wojciech Gawrych – akordeon
- Marta Dziubińska / Daniel Zieliński – fortepian
Czas trwania spektaklu ~ 70 minut