0

Cheeseburgery w Łazienkach

Cheeseburger w Łazienkach - fot. Pałacu: Roman Eugeniusz, Wikimedia, fot. kanapki: Renee Comet, Wikimedia
Cheeseburger w Łazienkach – fot. Pałacu: Roman Eugeniusz, Wikimedia, fot. kanapki: Renee Comet, Wikimedia
fot. Kompilacja z Warszawa.pl

Król Staś przewraca się w Bazylice Archikatedralnej na Starówce i straszy wiernych za karę.

A za co ta kara?

Za cheeseburgery  McDonald’s w Łazienkach, gdzie dziś pojawił się jego pływający, plastikowy, chyba 2-metrowy znak firmowy na jeziorku przed jego letnim pałacem. A na wieczornym party wytwornie ubrani kelnerzy będą proponowali gościom na srebrnych tacach właśnie cheeseburgery. I rozbłyśnie tymczasowa instalacja – złote łuki.

Sprawczynią tego foux pas wobec króla Stanisława Augusta i wspomnienia jego obiadów czwartkowych jest pani Małgorzata Baczyńska, projektantka, która otworzyła salon na warszawskiej Pradze.

Dziś  w Łazienkach Królewskich odbędzie się pokaz tej projektantki.

Małgorzata Baczyńska powiedziała:

Nikogo nie dziwią już sportowe buty, czy skórzana kurtka noszone do wieczorowej sukni. To  nowa rzeczywistość, której należy wyjść naprzeciw. Łazienki Królewskie to miejsce idealnie wpisujące się w ten trend. Z jednej strony to wielka historia i miejsce wyjątkowe, a jednocześnie dostępne dla każdego. Zainspirowało mnie wydarzenie, w którym miałam przyjemność wziąć udział. Na wytwornym przyjęciu weselnym, z udziałem  członków brytyjskiej rodziny królewskiej, ku mojemu zdziwieniu, po północy podano gościom… mini burgery. Zachwyciło mnie to, ponieważ uwielbiam kontrasty. Stąd pomysł na współpracę z McDonald’s

Tłumaczenie organizacji tego wydarzenia i szpecenia Łazienek Królewskich znanym na całym świecie z niskiej jakości potraw logotypem, nie znajduje wytłumaczenia w serwowanych gościom brytyjskiej rodziny potraw przypominających burgerki.

27 sierpnia 2019 14:51