0

Kredyt gotówkowy bez ukrytych kosztów

Pieniądze w portfelu na stole między sztućcami
fot. mat. prasowy

Wybór kredytu gotówkowego może wydawać się trudny, ze względu na dużą ilość ofert pożyczek na dowolny cel.

Jeśli zatem nie masz czasu, a także chęci, by samodzielnie zapoznawać się z wszystkimi usługami, możesz skorzystać z pomocy finansowej, która ułatwi ci wybór pożyczki.

Szukając odpowiedniej oferty, musisz mieć na uwadze warunki, dzięki którym podpisana umowa będzie dla ciebie najkorzystniejsza.

  • Co dokładnie brać pod uwagę?
  • Jak ustrzec się przed ukrytymi kosztami?
  • Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt?

W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, dzięki którym szybko wybierzesz najlepsze zobowiązanie i zasilisz swoje konto dodatkową gotówką.

Określ ile pieniędzy potrzebujesz

Pierwszym krokiem każdego kredytobiorcy powinno być ustalenie głównych warunków kredytu. Przemyśl, jaka kwota pieniędzy będzie wystarczająca, by pokryć twoje aktualne wydatki. Dodatkowo warto zastanowić się nad tym, w jakim czasie chcesz spłacać zadłużenie, a także jakie raty będą dla ciebie odpowiednie. Kredyt gotówkowy wcale nie musi być kosztowny. Jednak zanim zdecydujesz się na odpowiednią ofertę, musisz przynajmniej wiedzieć, czego oczekujesz ze strony banku i jakich ofert unikać, by nie borykać się ze zbyt wysokimi opłatami, które mogłyby spowodować dodatkowe problemy finansowe.

Określenie wartości kredytu pomoże ci uniknąć sytuacji, w której zaciągniesz pożyczkę o wyższej kwocie, niż to konieczne. Unikaj tego ze względu na to, że łatwo wydać dodatkowe środki, ale trzeba pamiętać, że będą one dodatkowym obciążeniem podczas spłaty, w trakcie obowiązywania umowy.

Warunki stawiane kredytobiorcy

Czy bank będzie chętny udzielić ci kredytu? Nie masz pewności, jakie warunki stawiane są przyszłym kredytobiorcom? Warto dowiedzieć się tego jeszcze przed wypełnieniem wniosku i staraniem o kredyt gotówkowy.

W przypadku wszystkich zadłużeń udzielanych przez banki instytucje sprawdzają przeszłość finansową swoich klientów, a także weryfikują ich zdolność kredytową. Kredytobiorca nie może być odnotowanym dłużnikiem, a wysokość zarobków musi pozwolić na spłatę kredytu. Masz jednak szansę, by zwiększyć swoją zdolność kredytową i móc ubiegać się o kredyt gotówkowy w wyższej kwocie. Prostym sposobem na podwyższenie zdolności kredytowej, jest wybranie dłuższego okresu kredytowania, co ma bezpośredni wpływ na niższe raty, które będą miesięcznie obciążać rachunek kredytobiorcy.

Na jakiej podstawie wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z bezpłatnego rankingu kredytów gotówkowych. To doskonałe narzędzie, które pozwoli ci szybko porównać nawet kilkanaście usług, bez obawy, że przeoczysz istotne informacje, które mogłyby mieć faktyczny wpływ na jakość zobowiązania lub warunki samej umowy.

W rankingu zapoznasz się z oprocentowaniem nominalnym, prowizją oraz opłatą przygotowawczą. Jednak wartością, która powinna zwrócić twoją uwagę, jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO. Jako przyszły kredytobiorca musisz poznać całkowity koszt zadłużenia, a to doskonały sposób, by przekonać się, ile rzeczywiście będziesz płacić za kredyt gotówkowy. Wielu kredytobiorców wybiera pożyczkę na podstawie oprocentowania, dziwiąc się, że raty zobowiązania są wyższe, niż przypuszczali.

Pamiętaj, że kredyt może okazać się mniej atrakcyjny ze względu na dodatkowe opłaty, które nie zawsze są tak jasno przedstawione klientom, jak np. promocyjne oprocentowanie. Banki chętnie podwyższają prowizję za udzielenie kredytu lub przewidują dodatkowe opłaty w postaci innych usług bankowych, z jakich musi skorzystać kredytobiorca.

Atrakcyjny kredyt pozwoli ci cieszyć się niskim oprocentowaniem, jednocześnie bez martwienia się o dodatkowy koszt.

Czy warto wypełnić elektroniczny wniosek o kredyt?

Jeśli zależy ci na tym, by szybko zdobyć dodatkowe pieniądze, to skorzystanie z możliwości wysłania wniosku o kredyt online, będzie dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. Nie musisz martwić się traceniem czasu na dojazd do placówki banku, a także czekanie w kolejce na obsługę. Wystarczy, że znajdziesz kilka minut, w trakcie których wypełnisz prosty wniosek o kredyt, podając najważniejsze informacje umożliwiające zidentyfikowanie twojej tożsamości oraz przygotowanie przez pracownika banku wstępnej oferty kredytu.

Wysyłając formularz, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy kredytowej, możesz w ten sposób skontaktować się nawet z kilkoma bankami, poszukując najlepszego rozwiązania swoich problemów finansowych.

Szybka wypłata kredytowanych pieniędzy

Kredyt gotówkowy pozwala w bardzo krótkim czasie uzyskać dostęp do brakujących środków. Większość banków zapewnia, że klient może skorzystać z pieniędzy najpóźniej w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy między stronami. Dzięki temu kredyt gotówkowy stał się doskonałą alternatywą dla osób, które w kryzysowej sytuacji skłonni byli skorzystać z kosztowniejszej pożyczki pozabankowej.

30 września 2019 13:35