0

Wymiana kas fiskalnych w handlu i usługach

Mazowieckie Centrum Fiskalne
Mazowieckie Centrum Fiskalne
fot. mat. prasowy

Od 1 lipca tysiące przedsiębiorców zobowiązanych jest rozpocząć ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą nowych kas fiskalnych.

Chodzi o tzw. kasy fiskalne online, czyli urządzenia połączone z repozytorium, do którego przesyłane są wszystkie informacje na temat sprzedaży. Obowiązek ten  obejmuje szczególnie licznych w Warszawie przedsiębiorców z branż beauty, budowlanej, fitness, a także prawników i lekarzy.

Wśród właścicieli mikro i małych firm panuje w tym zakresie niemała dezinformacja.
Dezinformacja po-covidowa to raz, a doradcza to dwa. Pierwsza z nich wynika z faktu,  że terminy z uwagi na pandemię były już raz przesuwane i wielu właścicieli firm sądzi, że zostaną przesunięte po raz kolejny.

Michał Pietrzak z MP SYSTEM, jednej z najdłużej działających w Warszawie, bo aż od 25 lat, firmy zajmującej się sprzedażą i serwisem kas fiskalnych, mówi:

Nie należy się łudzić, że terminy zostaną po raz kolejny odroczone. Sejm odrzucił w kwietniu nawet wniosek tak wpływowej grupy jak prawnicy i lekarze, a wcześniej  wniosek branży gastronomicznej zamkniętej przecież w ramach wprowadzonych obostrzeń.

Ponadto krąży plotka, że od 1 stycznia 2023 roku, wszyscy będą musieli przejść na system online.

Nie jest to prawda. Fachową poradę w zakresie prawnym oraz technicznym można uzyskać pod numerem telefonu 22-625-53-65, jak również na stronie kasy.warszawa.pl.

Na warszawskim Powiślu przy ulicy Fabrycznej 26 od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, można dokonać właściwego wyboru w zakresie systemów sprzedaży.

MP SYSTEM prowadzi sprzedaż m.in. urządzeń marki NOVITUS – największego w Polsce  producenta kas fiskalnych. Moment wymiany kas, jest doskonałą okazją do wymiany terminala płatniczego, które również są dystrybuowane przez tego śródmiejskiego dealera. Terminale PayTel gwarantują wygodne przyjmowanie płatności dzięki integracji z kasami NOVITUS, a jednocześnie zapewniają duże oszczędności dzięki korzystnym warunkom umowy, programowi Polska Bezgotówkowa oraz promocji Kasa za terminale w której klient otrzymuje kilkaset złotych zwrotu przy zakupie  kompletu kasa – terminal.

Serwisanci MP SYSTEM radzą, aby nie czekać z zakupem do ostatniej chwili. Spośród szacowanych 200 000 podmiotów zobligowanych do wymiany kas, do tej pory zrobiło to kilkanaście procent.

Mówią zgodnie:

Małych, przenośnych kas z pewnością zabraknie, wybór w czerwcu będzie zatem mocno ograniczony.

Nie jest też wykluczone, że w ostatniej chwili wzrosną koszty instalacji z uwagi na pracę w ponadwymiarowym trybie.

Artykuł sponsorowany

25 maja 2021 09:00

Komentarze