0

Co słychać na Polonii?

Polonia Warszawa - radość z awansu, fot. KS Polonia
Polonia Warszawa – radość z awansu
fot. KS Polonia

Po przejściu do II Ligi na Polonii zmiany w drużynie i krótki odpoczynek.

Wyróżnienie

Tygodnik „Piłka Nożna” wybrał ostatnią najlepszą jedenastkę 38. kolejki 3 Ligi. W zestawieniu znalazł się jeden zawodnik Polonii Warszawa – Wojciech Fadecki.

Jak wiadomo Czarne Koszule w ostatnim meczu tego sezonu pokonały na wyjeździe Wissę Szczuczyn 3:1 i awansowały do 2 Ligi. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Wojciech Fadecki, który w tym sezonie rozegrał 16 meczów.

Urlop i po…

Po ostatnim meczu zawodnicy Polonii udali się na krótki urlop.
Nowy sezon rusza już w połowie lipca, więc Czarne Koszule od 1 lipca rozpoczną przygotowania i spotkają się na pierwszym treningu po przerwie.

Odchodzą

Z końcem sezonu 2021/2022 z drużyną Polonii Warszawa żegna się siedmiu zawodników – Dariusz Krzysztofek, Rafał Kiczuk, Wiktor Niewiarowski, Rafał Parobczyk, Damian Mosiejko, Patryk Paczuk, Szymon Lewicki.

Przychodzą

póki co…

  1. Od 1 lipca nowym zawodnikiem Polonii Warszawa zostanie 31-letni napastnik Michał Fidziukiewicz. Jest on wychowankiem Jagielloni Białystok, a ostatni rok spędził w Motorze Lublin. Ma za sobą bardzo udany sezon, w którym został królem strzelców 2. Ligi. Umowa będzie obowiązywała przez rok z opcją przedłużenia.
  2. Od 1 lipca do drużyny Czarnych Koszul dołączy grający na pozycji lewego obrońcy Jakub Wawszczyk. 24-latek jest wychowankiem Mienia Lipno, a ostatnie pół roku spędził w Stali Mielec, gdzie zagrał w trzech meczach w Ekstraklasie. Wcześniej reprezentował barwy m.in. Olimpii Grudziądz, KP Starogard Gdański Radomiaka Radom, Arki Gdynia, Sandecji Nowy Sącz. Umowa będzie obowiązywała przez dwa lata.
  3. Także Jan Majsterek wzmocni drużynę od lipca. To 22-latek grający na pozycji środkowego obrońcy. Przez ostatnie dwa lata występował w Jagiellonii Białystok. W minionym sezonie zagrał w 26 meczach 3. Ligi, w których zdobył 5 bramek. Jan Majsterek jest wychowankiem Gromu Trojanów, a później swoją karierę kontynuował w m.in. Mazowszu Miętne i Escoli Varsovia. Umowa z zawodnikiem będzie obowiązywała przez dwa lata.
28 czerwca 2022 06:00
[fbcomments]