0

Dobry start koszykarzy Legii

Legia - Asseco(1) – 2021-09-04 KOSZYKOWKA - POLSKA LIGA KOSZYKOWKI LEGIA WARSZAWA - ARKA GDYNIA 79-57 ABDUR-RAHKMAN MUHHAMED-ALI

W pierwszej kolejce sezonu 2021/22 Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa pokonali Asseco Arkę Gdynia 79:59.

Stołeczna ekipa zdominowała rywala po przerwie, na półmetku starcia przegrywając różnicą jednego punktu.

Koszykarz Legii Warszawa Lukasz Koszarek, fot. Piotr Koperski
Lukasz Koszarek – Legia Warszawa

Komplet widzów przywitał Zielonych Kanonierów, którzy w końcu, po kilku miesiącach przerwy cieszyli się obecności fanów na trybunach. Pierwsza połowa meczu to wiele błędów z obu stron, nie brakowało przewinień, które wybijały obie drużyny z rytmu. Skuteczność nie dopisywała jednym i drugim w efekcie czego po 20 minutach gry na tablicy wyników pojawił się bardzo niski wynik, 27:26 dla gości.

Trener Legii Warszawa, Wojciech Kamiński, rozmawia w przerwie z zawodnikami; fot. Piotr Koperski
Trener Legii Warszawa Wojciech Kamiński – rozmawia w przerwie z zawodnikami

W przerwie to trener Wojciech Kamiński skuteczniej dotarł do swoich podopiecznych. Trafiali M-A. Abdur-Rahkman, Ray Cowels i Josh Sharkey, co pozwoliło gospodarzom zbudować dziesięciopunktową przewagę przed decydującą częścią spotkania. W ostatniej kwarcie legioniści nie zwolnili tempa zadowalając się osiągniętym prowadzeniem. Kolejne udane akcje prezentowali Grzegorz Kamiński i najnowszy nabytek Legii – Jure Skifić. Asseco Arka nie potrafiła odpowiedzieć na skuteczną grę rywali i ostatecznie to Legia Warszawa triumfowała 79:59 ku uciesze rzeszy fanów stęsknionych za oglądaniem koszykarskich widowisk na żywo.

Koszykarz Legii Warszawa Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, fot. Piotr Koperski
Legia Muhammad-Ali Abdur-Rahkman – koszykarz Legii Warszawa

Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, zdobywca 24 punktów w tym meczu:

Nie było łatwo, zaczęliśmy wolno, w ogóle graliśmy zbyt wolno, ale to efekt ciężkich przygotowań, które trwały dwa miesiące. Z każdym kolejnym meczem na pewno będzie lepiej. Walczyliśmy do końca, aby nasz gra wygadała lepiej i to nam się udało.