Gryf Słupsk z nowymi władzami. Zrezygnował były reprezentant polski

Gryf Słupsk
Gryf Słupsk
fot. www.robertfotografia.pl

Jeszcze w zeszłym roku deklarował, że z końcem sezonu odejdzie z klubu i słowa dotrzymał. Mowa o Pawle Kryszałowiczu, który do czerwca pełnił funkcję prezesa w Gryfie Słupsk.

Czym bliżej końca sezonu tym gorsza panowała atmosfera wokół klubu. Protest kibiców, zawodników… czy mogło być gorzej ? Na szczęście klub przed podziałem na grupy załapał się na grupę mistrzowską więc spadek Słupszczanom nie groził.

Po ustąpieniu byłego reprezentanta polski stery w klubie przejął nowy zarząd całkowicie z zewnątrz. Od pierwszych dni czekało ich dużo pracy, i pierwsze efekty już widać.

Pierwsza drużyna wygląda zgoła odmiennie niż na zakończenie sezonu. Z klubu odeszło kilku czołowych zawodników a skład opierać ma się na kilku doświadczonych zawodnikach lecz większość to juniorzy. Od nowego sezonu drużynę poprowadzi znany w słupsku Tadeusz Żakieta który wcześniej prowadził KS Gryf Słupsk grający w klasie okręgowej.

Zaczyna się ocieplać sytuacja pomiędzy klubem z Zielonej a lokalnymi instytucjami i klubami. Powołany na funkcję dyrektora Akademii Krzysztof Muller ma za sobą już kilka spotkań mających na celu dobro lokalnej piłki i rozwój młodzieży. Warte zaznaczenie jest, że nowy dyrektor ma za sobą bardzo udany okres pracy z młodzieżą, gdzie to z drużynami juniorskimi z pobliskiego Kwakowa odnosił sukcesy na arenach międzynarodowych, krajowych jak i na lokalnych boiskach. Jego wychowankowie grają w juniorskich reprezentacjach Polski oraz w wielu klasowych juniorskich klubach w Polsce, m.in w Legii Warszawa ( Jakub Adkonis ) czy ŁKS-ie Łódź w drużynie seniorskiej ( Piotr Janczukowicz ) Odbyły się już spotkania z trenerami Akademii a w najbliższych dniach planowane jest spotkanie z rodzicami młodych zawodników.

Jak sytuacja potoczy się dalej ? Wszyscy są zgodni. Zmiana może tylko pomóc co widać już w relacjach pomiędzy klubem, miastem oraz miejscowymi instytucjami oraz firmami.

Nowy zarząd zaprasza wszystkie chętne firmy do współpracy na jasnych zasadach, każdy grosz zostanie odpowiednio zagospodarowany i będzie można bez problemu monitorować na co pieniądze są przeznaczane

Oferta Sponsorska Klubu

 

30 lipca 2022 20:02
[fbcomments]