0

Robert Cichy w Miami Wars

Robert Cichy z plakatem
Robert Cichy – z plakatem
fot. mat. prasowwy

”Tribute to Warszawa. Folklor, remixes & live” – zapowiedź koncertu Roberta Cichego nad warszawską Wisłą.

Ma być to wydarzenie ukazujące, że muzyka nie ma granic, a dawne warszawskie utwory w nowych aranżacjach to celebracja przeszłości w muzycznej współczesności.

W nowych, współczesnych aranżacjach opartych na elektronice wspieranej przez instrumenty strunowe (gitary, bałałajka etc.) usłyszymy takie utwory  jak Księżyc frajer i Jadziem na Bielany Jeremy Stępowskiego, Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka Stanisława Grzesiuka, Warszawa, ja i ty Ireny Santor, Warszawa w różach Anny German i wiele innych.

Robert Cichy to wszechstronny muzyk, mający na koncie współpracę z czołowymi artystami sceny polskiej, który od 2018 r. prowadzi działalność solową. Za oba autorskie albumy („Smack” wyd. 2018 r. I „Dirty Sun” wyd. 2020 r.) nagrodzony został najważniejszymi polskimi nagrodami fonograficznymi  – Fryderykami. W tym roku Robert Cichy wydawnictwo z remiksami i nowymi utworami w klimacie elektronicznym, a więc przedstawi nieco inne niż dotychczas brzmienia.

Robert Cichy z plakatem
Robert Cichy – z plakatem
fot. mat. prasowy

Tribute to Warszawa. Folklor, remixes & live jest właśnie pierwszym krokiem w kierunku eksperymentowania z muzyką elektroniczną i w zakresie tego projektu, z istniejącymi już dawnymi warszawskimi utworami.

Jak sam muzyk podkreśla:

Dla mnie będzie to kolejny etap rozwoju i ukłon dla Warszawy – miasta, które stale rozwija mnie jako artystę.

Wstęp wolny.
Działanie realizowane jest w ramach Programu Mobilni w Kulturze 2021, finansowane ze środków m.st. Warszawa.

Robert Cichy - zapowiedź wydarzenia
Robert Cichy – zapowiedź wydarzenia
fot. mat. prasowy
19 września 2021 22:00
[fbcomments]