0

Symfonia w skali 1:10

Sala koncertowa Sinfonia Varsovia - wizualizacja
Sala koncertowa Sinfonia Varsovia – wizualizacja
fot. mat. prasowy

Od 29 VI będzie można wejść do makiety projektowanej sali koncertowej, jaka powstanie przy ul Grochowskiej.

Wystawę plenerową Sinfonia Varsovia w skali będzie można od 29 kwietnia oglądać codziennie, w godzinach 8.00-20.00. Zlokalizowana będzie na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, od strony ul. Marszałkowskiej.

Wystawa będzie dostępna do 28 maja.
Wstęp na wystawę – bezpłatny.

Wystawa będzie też okazją do zapoznania się z historią orkiestry, dotychczasowymi działaniami na polu popularyzowania muzyki oraz poznania planów związanych z powstaniem nowej siedziby.

Centralnym punktem wystawy będzie prezentacja połowy makiety akustycznej, dzięki której pracownia architektoniczna mogła zaprojektować i zbadać akustykę przyszłej sali koncertowej. Model został wykonany w skali 1:10.

Nowe centrum muzyki, które powstanie przy ulicy Grochowskiej 272 to nie tylko budowa największej sali koncertowej w Polsce, ale także modernizacja trzech zabytkowych budynków przy ulicy Grochowskiej i Terespolskiej.

Na początku kwietnia zakończyły się prace projektowe. Powstało ponad 100 tomów dokumentacji projektowej, na które składają się w szczególności projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne adaptacji pięciu zabytkowych budynków dawnego Instytutu Weterynaryjnego, projekty nowego budynku z salą koncertową oraz ogrodu. Wszystko na terenie 2,6 h użytkowanych przez Sinfonię Varsovię. Prace budowlane nowej siedziby Sinfonia Varsovia rozpoczną się w 2022 r. Zakończenie pierwszego etapu robót budowlanych i otwarcie trzech frontowych budynków od ul. Grochowskiej nastąpi na początku 2024 roku. Zakończenie drugiego etapu robót budowlanych i otwarcie sali koncertowej planowane jest w 2026 roku.

Urząd m.st. Warszawy

28 kwietnia 2021 21:38

Komentarze