0

Majówkowe remonty ulic

Uwaga roboty drogowe (napis)
Uwaga – roboty drogowe
fot. Warszawa.pl

Drogowcy i tramwajarze wykorzystają najbliższe dni wolne by zwęzić jezdnię, załatać dziury i naprawić tory.

W ciągu przedłużonego weekendu urzędnicy zaplanowali remont ulicy Zajęczej, ułożenie  nowego asfaltu na dwóch odcinkach ul. Żwirki i Wigury oraz wymianę rozjazdów tramwajowych na pl. Bankowym.

Na czas robót wyznaczyli objazdy.

Zajęcza

Prace na ulicy Zajęczej nie ograniczą się jedynie do wymiany nawierzchni tej drogi. Warszawscy drogowcy zlikwidują także niewygodny ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż budynku Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego. W jego miejsce pojawi się chodnik, a cykliści zyskają nową dwukierunkową drogę dla rowerów, wydzieloną ze skrajnego prawego pasa jezdni (od red. kierowcy stracą jeden pas co wzmoże zwiększy korki i zanieczyszczenie powietrza w tej okolicy).

Typowy warszawski rowerzysta lekceważący przepisy. Zdjęcie prasowe wysyłane przez urząd miasta dla zilustrowania informacji o frezowaniu ul. Zajęczej i zamieszczane w informacji na stronie ZDM.
Typowy warszawski rowerzysta lekceważący przepisy – zdjęcie prasowe wysyłane przez urząd miasta dla zilustrowania informacji o frezowaniu ul. Zajęczej i zamieszczane w informacji na stronie ZDM.
fot. ZDM

Kopia strony ZDM: [LINK]
Nową organizację ruchu Zarząd Dróg Miejskich prezentuje na swojej stronie internetowej.

Roboty na Powiślu prowadzone będą od piątku, 28 kwietnia, od godz. 22:00 do wtorku, 2 maja, do godz. 4:00.

Droga zostanie całkowicie wyłączona z ruchu – na odcinku od Wybrzeża Kościuszkowskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Topiel – także ze skrzyżowaniem. Nadal będzie można przejechać ul. Dobrą. Zamknięcie Zajęczej tuż za zjazdem z mostu Świętokrzyskiego spowoduje zamknięcie wjazdu na przeprawę po prawej stronie Wisły.

Na czas robót zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone także na ulicach Cichej, Topiel i Tamka, a autobusy linii 100, 118, 127, 162, N14 i N64 będą kursować trasami objazdowymi.

Żwirki i Wigury

Weekend majowy drogowcy wykorzystają także na frezowanie dwóch odcinków ul. Żwirki i Wigury.

Nową nawierzchnię zyskają fragmenty jezdni w stronę Lotniska Chopina – pomiędzy ul. Banacha a Księcia Trojdena oraz od 1 Sierpnia do Hynka.

Na obu odcinkach prace będą toczyły się równolegle od poniedziałku, 1 maja, od godz. 22:00 do czwartku, 4 maja, do godz. 4:00.

Podczas remontu, zachodnia jezdnia będzie zwężona do jednego pasa ruchu.

Autobusy WTP pozostaną na swoich stałych trasach, ale niektóre przystanki zostaną przeniesione.

Plac Bankowy

Mniejszy ruch w stolicy wykorzystają także tramwajarze.
Od soboty, 29 kwietnia, do poniedziałku, 1 maja, przeprowadzą prace na torach w rejonie pl. Bankowego.

W tym czasie tramwaje nie będą kursowały ulicą Marszałkowską i Andersa – na odcinku od Stawki do placu Zbawiciela oraz na Nowowiejskiej między placem a skrzyżowaniem z al. Niepodległości.

Na trasy objazdowe zostaną skierowane składy linii 4, 15, 36, 78, a kursowanie linii będzie 35 zawieszone. W czasie prac wydłużona zostanie trasa autobusowej linii Z-4. Autobusy z pl. Konstytucji pojadą prosto Marszałkowską, przez pl. Bankowy i ulicę Andersa do Muranowskiej. Dzięki temu pasażerowie będą mogli przesiąść się do tramwajów kursujących ulicą Stawki.

urząd miasta

27 kwietnia 2023 06:48
[fbcomments]