0

Więcej zieleni na Gocławiu

Gocław nad Balatonem z napisaem "Zazieleniamy Gocław.
fot. UD Praga Południe

Plac zabaw w Parku nad Balatonem oraz otoczenie Żłobka nr 61 zyska w październiku dodatkową zieleń.

Na początku października br., wraz ze spółką Veolia Energia Warszawa S.A., w ramach projektu Zielone miasto – przyjazne miasto Urząd Dzielnicy Praga Południe zazieleni plac zabaw w Parku nad Balatonem oraz otoczenie Żłobka nr 61, znajdującego się przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1a.

To bardzo ważne miejsca na mapie dynamicznie rozwijającego się Gocławia.

Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe

Patrzę na Pragę Południe przez pryzmat dzielnicy kultury, sportu i zieleni. Posadzimy drzewa tam, gdzie zieleni potrzeba najbardziej – na dynamicznie rozwijającym się Gocławiu.

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców w Parku nad Balatonem pojawią się drzewa, które już w przyszłym roku zacienią plac zabaw, dając dzieciom więcej tlenu, a także pozwalając opiekunom spędzić czas w upragnionym chłodzie. Obok żłobka UD Praga Południe zasadzi wspólnie z dziećmi i wolontariuszami Veolii 25 drzewek.

Paweł Orlof, prezes zarządu Veolia Energia Warszawa

Cieszy nas, że Veolia, która jest partnerem miasta w budowaniu Zielonej Stolicy, może liczyć na zaangażowanie władz Dzielnicy Praga-Południe i jej mieszkańców w tworzenie nowych zielonych terenów. Liczymy na to, że z podobną pasją w nasze lokalne inicjatywy zaangażują się kolejne dzielnice, przyczyniając się w ten sposób do ograniczenia smogu, poprawy jakości powietrza i podniesienia komfortu życia mieszkańców.

Nie jest to jedyny projekt, przy którym dzielnica współpracuje z Veolią.
Dzięki rozbudowanemu programowi podłączania ciepła sieciowego sukcesywnie zaopatruje kolejne południowopraskie kamienice w ciepłą wodę z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki dobrej współpracy z Veolią likwiduje tzw. kopciuchy, emitujące smog i gazy cieplarniane. Ciepło sieciowe jest rozwiązaniem bezpiecznym, wygodnym, ekologicznym i jednocześnie najtańszym.

Właśnie takie ekologiczne rozwiązania urzędnicy chcą wdrażać w dzielnicy.

UD Praga Południe

10 września 2019 21:21