0

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show w Radomiu

Międzynarodowe pokazy lotnicze AirShow w Radomiu
fot. Marcin Banaszkiewicz

Po pięcioletniej przerwie powróciły Międzynarodowe Pokazy Air Show w Radomiu. W przestworzach zaprezentowali się najlepsi piloci z całego świata, czemu towarzyszyły pokazy i wystawy statyczne.

Air Show w Radomiu organizowany jest zwykle co dwa lata.
Ostatni raz wydarzenie odbyło się w 2018 roku, a pięcioletnia przerwa była związana z pandemią i rozbudową lotniska Warszawa-Radom.

Tegoroczna edycja poświęcona jest obchodom Święta Lotnictwa oraz 90. rocznicy przelotu kapitana Stanisława Skarżyńskiego nad Oceanem Atlantyckim.

Podczas imprezy w Radomiu zaprezentowały się maszyny historyczne, a także samoloty i śmigłowce polskich sił powietrznych. Między innymi F-16, FA-50, MiG-29, Su-22, M-28, Sokół, M-346, C-295, C-130, jak również samoloty z zagranicy.

Dla miłośników militariów przygotowana została wystawa sprzętu i uzbrojenia wszystkich rodzajów sił zbrojnych – od Wojsk Lądowych przez Wojska Specjalne, Wojska Obrony Terytorialnej po Marynarkę Wojenną, a także sprzęt, którym dysponuje szkolnictwo wojskowe i wojska sojusznicze z NATO stacjonujące w Polsce

Pierwszy dzień Air Show zakończyła tegoroczna nowość – pokaz nocny.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pierwszego dnia imprezy w wykonaniu Marcina Banaszkiewicza.

27 sierpnia 2023 14:51
[fbcomments]