0

Minifestiwal

Minifestiwal opowiadań baner
Minifestiwal opowiadań – baner
fot. materiał Organizatora

Dwa wydawnictwa zapraszają na minifestiwal  opowiadań. Szczegóły przedstawia Roman Soroczyński.

Państwowy Instytut Wydawniczy i Wydawnictwo Czarne zapraszają na wydarzenie poświęcone opowiadaniom. 18 listopada 2023 roku bohaterami dnia będą: Andrzej Bobkowski, Lucia Berlin, Grzegorz Bogdał, Jorge Luis Borges, Italo Calvino, John Cheever, Franz Hohler, Tove Jansson, Giorgio Manganelli, Carson McCullers, Deesha Philyaw i wielu innych.

Minifestiwal opowiadań w Księgarni Czarnego, przy al. Jana Pawła II 45A/56 w Warszawie, rozpocznie się o godz. 11:30  warsztatami, jak zacząć pisać opowiadania. Poprowadzi je Magdalena Budzińska, zastępczyni redaktor naczelnej Wydawnictwa Czarne.

O godz. 14:00
pojawi się temat „Świat w opowiadaniach, opowiadania ze świata”. O tradycjach opowiadań w różnych stronach świata opowiedzą tłumaczki i redaktorki antologii: Justyna Czechowska (literatura skandynawska), Katarzyna Skórska (literatura włoska) oraz Lidia Kasarełło (literatura azjatycka). Tę część poprowadzi Monika Ochędowska.

Kobieta, która pożyczała wspomnienia okładka książki
Kobieta, która pożyczała wspomnienia – okładka książki
fot. materiał o Organizatora

Dwie godziny później, o 16:00,
tłumacze Marta Eloy-Cichocka oraz Krzysztof Majer – bazując na przykładzie opowiadań Johna Cheevera i Jorge Luisa Borgesa – porozmawiają o różnicach i podobieństwach literatur z Ameryki Północnej i Południowej.

O godz. 18:00
będzie okazja do spotkania z Grzegorzem Bogdałem – autorem opowiadań zatytułowanych Idzie tu wielki chłopak, które zostały wydane w tym roku. Wieczór premierowy poprowadzi Justyna Sobolewska.

Idzie tu wielki chłopak okładka książki
Idzie tu wielki chłopak – okładka książki
fot. materiał Organizatora

Na godz. 20:00
zapowiedziano pojedynek! Będzie to aktorski pojedynek na głosy, podczas którego fragmenty opowiadań gigantów krótkiej formy – m.in. Andrzeja Bobkowskiego, Lucii Berlin, Grzegorza Bogdała, Jorge Luisa Borgesa, Itala Calvina, Johna Cheevera, Franza Hohlera, Tove Jansson, Giorgia Manganellego, Carson McCullers, Deeshy Philyaw i wielu innych – przeczytają znani i lubiani aktorzy i lektorzy.

Organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji i niespodzianek. W przerwach między poszczególnymi blokami będzie można zajrzeć na kiermasz najlepszych tomów opowiadań wydanych po polsku lub spróbować swoich sił w profesjonalnej budce nagraniowej, a wreszcie skosztować znakomitej kawy pysznych przekąsek.

Osoby, które pierwszy raz będą wędrować do Księgarni Czarnego, informujemy, że wejście do niej znajduje się od ul. Nowolipki.

13 listopada 2023 17:10
[fbcomments]