0

Pożegnanie Emiliana

Kondukt pogrzebowy śp. Emiliana Kamińskiego
Kondukt pogrzebowy – Emiliana Kamińskiego
fot. Redakcja

Jego dewizą było „służyć ludziom”.

Najbliższa rodzina, ludzie kultury, przyjaciele – pożegnali na warszawskich Powązkach Emiliana Kamińskiego. Aktora, dyrektora, społecznika, patriotę. W trudnych czasach dla Polski twórcę Teatru Domowego. W trudnych czasach dla kultury twórcę niepowtarzalnie warszawskiego Teatru Kamienica.

W wygłoszonej podczas Mszy Pogrzebowej homilii padły niezwykle trafne: ” … powiedzieć że kochał swoje dwie rodziny (osobistą i teatr) to nic nie powiedzieć … powiedzieć, że był wielkim aktorem to nic nie powiedzieć … powiedzieć że był patriotą to nic nie powiedzieć”.

Prezydent Andrzej Duda nadał Emilianowi Kamińskiemu pośmiertnie Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Swoje słowa wygłosił również Minister Kultury, Prezydent Warszawy, kolega aktor Olaf Lubaszenko, przedstawiciele załogi Teatru Kamienica i syn Kajetan.

Emilian Kamiński spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w Alei Zasłużonych. Myśl o nim będzie za zawsze żywa na Alei Solidarności 93, gdzie przed Teatrem Kamienica stoi charakterystyczny warszawski tramwaj.

4 stycznia 2023 17:09
[fbcomments]