0

Spektakle w Parku Fontann

Multimedialny Park Fontann Warszawa. Fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)
Multimedialny Park Fontann – Warszawa
fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)

Od 1 maja w Multimedialnym Parku Fontann zagości złota kaczka wyczarowana ze świateł i rozpylonej wody.

Po dwuletniej przerwie wraca mokre show pod Nowe Miasto.

Przy okazji odwiedzin Multimedialnego Parku Fontann na jego terenie będzie można skorzystać z nowej oferty gastronomicznej. Jest nadzieja, że będzie smaczna.

Od kilku lat inspiracją pokazów multimedialnych są warszawskie legendy.
Po opowieściach o syrenach, Księciu Niedźwiedziu, Warsie i Sawie, przyszedł czas na legendę o Złotej Kaczce. Świetlnej historii o tym, co w życiu najważniejsze – miłość czy bogactwo – towarzyszyć będzie muzyka Kory i zespołu Maanam. Zabrzmią m.in. Wyjątkowo zimny maj, Cykady na Cykladach i Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech.

Inauguracyjne spektakle zaplanowano w najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2, 3 maja) o godz. 21:30.

Kolejne będą odbywały się w piątki i soboty, zmieniać się będą godziny – 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to 21.00, a we wrześniu 20.30.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny.
Najlepiej je podziwiać ze skarpy wiślanej.

Podczas pierwszego spektaklu – 1 maja – zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla wózków inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

Multimedialny Park Fontann został otwarty w 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy. Znajduje na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

Fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 m2, a towarzyszą jej dwie fontanny liniowe o łącznej powierzchni 600 m2. Z 367 dysz wodnych tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. W parku zainstalowano 295 reflektorów LED RGB; każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Do wyświetlania obrazów i animacji wykorzystywany jest „ekran” z rozpylonej wody.

Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda zwykle ponad milion widzów.

Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji oraz relaksu, przez co na stałe wpisało się w artystyczną, kulturalną i rozrywkową architekturę stolicy.

Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. Fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)
Pokaz w Multimedialnym Parku Fontann – w Warszawie.
fot. Adrian Grycuk (Wikimedia)
27 kwietnia 2022 08:17
[fbcomments]