0

Zmienny Hutnik

Hutnik Warszawa

Piłkarze Hutnika Warszawa wygrywali, ale już koszykarze ponieśli porażkę, która oznacza dla nich koniec sezonu.

Piłkarze

Piłkarze Hutnika Warszawa wygrali z Agape Białołęka 2:1, w meczu 17. kolejki Ligi Okręgowej, grupy I. Klub z Bielan pełnił rolę gospodarza, a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20.

Pierwszy piłkarski mecz tej wiosny układał się po myśli „Hutników”. Już w pierwszej akcji okazję miał Łukasz Szala, jednak niecelnie przelobował bramkarza i piłka przeleciała obok bramki. „Hutnicy” objęli prowadzenie w 8. minucie. Po długim zagraniu Erwina Nowika futbolówka dotarła do Pawła Tarnowskiego, który podał do Wiktora Ziółkowskiego. Obrońca klubu z Bielan dośrodkował w pole karne, gdzie celnie głową uderzył Bartosz Drożdżal. Siedem minut później zespół z Bielan podwyższył rezultat. Piotr Wielgosz wrzucił piłkę z prawej strony boiska. Szala nieczysto trafił w futbolówkę, która doszła do Tarnowskiego, a ten strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza. W 38. minucie goście przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, zawodnik Agape uderzył głową, ale refleksem wykazał się Karol Pasturczyk, który przerzucił piłkę nad poprzeczkę. Chwilę później po rozegraniu rzutu rożnego przez rywali z bardzo bliska strzelał zawodnik gości, ale znakomicie po raz kolejny interweniował Pasturczyk. Pierwsza część gry była bardzo dobra w wykonaniu „Hutników”, którzy kontrolowali spotkanie, zabrakło więcej skuteczności pod bramką rywala. Na początku drugiej połowy z dystansu uderzał Tarnowski, jednak obronił ten strzał bramkarz Agape. W 59. minucie z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzył Bartosz Osoliński, lecz znów dobrze interweniował golkiper gości. W 82. minucie groźnie sprzed pola karnego strzelał zawodnik Agape, ale Pasturczyk przerzucił piłkę nad bramkę. Dwie minuty później z rzutu rożnego dośrodkował były trener Hutnika, obecnie zawodnik Agape, Łukasz Choderski. Niefortunnie futbolówkę do własnej bramki po dotknięciu głową skierował Tarnowski. W drugiej połowie „Hutnicy” prezentowali się słabiej i na więcej pozwalali przeciwnikom. Na własne życzenie niepotrzebnie wytworzyła się nerwowa końcówka, której po pierwszej części gry nic nie zapowiadało. Jednak więcej dogodnych okazji Agape już nie wypracowało i mecz zakończył się zwycięstwem Hutnika 2:1 na inaugurację rundy wiosennej.

Zapowiedź
W Wielki Piątek klub z Bielan zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Warszawa. Spotkanie zaplanowano na godzinę 16.

Zwycięstwo odniósł również zespół rezerw.
Hutnik II Warszawa wygrał z Wichrem Kobyłka 1:0, w meczu 14. kolejki A Klasy, grupy I. Rezerwy Hutnika pełniły rolę gospodarza, ale spotkanie zostało rozegrane w Kobyłce. Zwycięską bramkę w 69. minucie zdobył Szymon Kolasa. Przypomnijmy, że w wyniku porozumienia z grudnia ubiegłego roku pomiędzy Spółką Sportową Hutnik Warszawa, a MKS Hutnik Warszawa, drużyna MKS Hutnik Warszawa (A Klasa) stała się rezerwami Hutnika. Jednak z uwagi na trwający sezon pełnoprawnie rezerwami będzie od sezonu 2018/19. Obecnie nie ma możliwości przepływu zawodników między zespołami.

Koszykarze

Nie powiodło się za to koszykarzom. Niestety, po raz drugi Hutnik Warszawa przegrał z zespołem AZS UMCS Lublin i tym samym odpadał z fazy play-off. Porażka boli podwójnie, gdyż to „Hutnicy” przez większość spotkania utrzymywali około 10-punktowe prowadzenie jednak fatalna czwarta kwarta zadecydowała o końcowym rezultacie. Ostatecznie „Akademicy” z Lublina wygrali 83:77. Tym samym „Hutnicy” kończą rozgrywki w tym sezonie.

Niestety, koszykarskie rezerwy Hutnika również zakończyły sezon porażką. „Hutnicy” przegrali z liderem rozgrywek UKS Trójką Żyrardów 95:64. Gospodarze od pierwszych minut narzucili swój styl gry odskakując momentalnie na około 10 oczek przewagi. Mimo kilku efektywnych zrywów ze strony koszykarzy z Bielan to żyrardowianie sukcesywnie powiększali swój dorobek punktowy, będąc przy tym niesamowicie skuteczni w zbiórkach zarówno na tablicy atakowanej, jak i bronionej. Ostatecznie koszykarze rezerw kończą rozgrywki III ligi na 6. miejscu w strefie mazowiecko- podlaskiej.

26 marca 2018 11:44