0

Nowa droga za Garwolinem

Nowy odcinek drogi S17 - Garwolin - Ryki
Nowy odcinek drogi S17 – Garwolin - Ryki
fot. Ministerstwo Infrastruktury

Droga S17 pomiędzy Lublinem a Warszawą wydłużyła się o 30 km od końca obwodnicy Garwolina do Ryk.

Od 19 czerwca 2019 r. kierowcy mogą korzystać z 13 km odcinka drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

A od dziś trasa, która niedługo połączy Warszawę z Lublinem, wydłużyła się o kolejne 30 km, od końca obwodnicy Garwolina do Ryk.

Nowy odcinek drogi S17 - Garwolin - Ryki
Nowy odcinek drogi S17 – Garwolin – Ryki
fot. Ministerstwo Infrastruktury

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otwierał nowy odcinek:

Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj oddać do użytku kolejny odcinek trasy S17, który przybliża nas do stworzenia w pełni ekspresowego połączenia Warszawy i Lublina. Kierowcy poruszający się pomiędzy tymi miastami zasługują na to, aby ich podróż mogła odbywać się w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Nowa trasa powstała w większości w miejscu starej drogi krajowej nr 17. Jedynie na wysokości Gończyc i Trojanowa biegnie po nowym śladzie pełniąc funkcję obwodnicy tych miejscowości. Jezdnia nowej drogi w kierunku Warszawy w dużej mierze wykorzystuje korpus szosy wytyczonej niemal 200 lat temu w czasach Dyrekcji Jeneralnej Dróg i Mostów Królestwa Polskiego.

Pod koniec wakacji planowane jest oddanie do użytku kolejnych 15 km S17 do węzła Skrudki. Od tego momentu kierowcy będą mieli do dyspozycji 140 km drogi ekspresowej od Garwolina do Piask koło Lublina.

Informacje o inwestycji

Oddany dziś do użytku odcinek trasy ekspresowej S17 w całości jest drogą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Nawierzchnia drogi została wykonana z betonu cementowego, w takiej samej technologii powstaną też pozostałe fragmenty tego szlaku pomiędzy Warszawą a Kurowem. W ramach inwestycji powstały m.in. węzły Górzno, Gończyce i Trojanów, 23 obiekty inżynierskie oraz 2 Miejsca Obsługi Podróżnych.

4 lipca 2019 22:41