0

Zaproszenia na weekend

Pętla tramwajowa przy ul. Kieleckiej
Pętla tramwajowa – przy ul. Kieleckiej
fot. MPawlik

Życząc miłego weekendu i ”Dnia bez samochodu” zapraszamy na subiektywnie wybrane warszawskie wydarzenia.

Przypominany:

w niedzielę jest Dzień bez samochodu, więc komunikacją jeździmy za darmo (ZTM, WKD, Koleje Mazowieckie).

Sobota

PRAGA-PÓŁNOC

Plakaty w Koneserze

21-22 września (sobota-niedziela) o godz. 10:00
w Centrum Praskim Koneser odbędzie się
Festiwal Plakatów.

Festiwal plakatów to przede wszystkim wydarzenie lifestyle’owe stworzone dla miłośników printów w samym sercu starej Pragi. W trakcie imprezy odbędą się pokazy, konkursy, wernisaże, koncerty, a całości dopełni bitwa na murale. Festiwal Plakatów to okazja na wyszukanie wyjątkowych plakatów, ilustracji i grafik.

Bilety od 39 zł.

URSUS

Festiwal Nauki

21 września (sobota) w godz. 11:00-18:00
na terenie parku Czechowickiego odbędzie się
I Piknik Naukowy oraz XI Festiwal Oświatowy w Dzielnicy Ursus.
Wydarzenie uświetni koncert zespołu 4Dreamers. „Uczestnicy wydarzenia wezmą udział w niespotykanych na co dzień doświadczeniach i poprzez zabawę odkryją wiele tajemnic otaczającego ich świata” – zachęcają organizatorzy. Przestrzeń Parku Czechowickiego wypełnią także stanowiska Festiwalu Oświatowego. Tegoroczna jedenasta edycja imprezy będzie przebiegała pod hasłem Festiwal Nauki.

URSYNÓW

Spotkanie dla seniorów

21 września (sobota) o godz. 15:00
w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b odbędzie się Dzień Seniora.
W programie:

 • 15:00
  Spotkanie z podróżniczką Lolitą Brzozowską – Roman, która opowie o swojej podróży po greckiej wyspie MILOS (przewidziany pokaz multimedialny);
 • 16:00
  Stylowi seniorzy, czyli pokaz mody przygotowany przez ursynowskich Seniorów pod okiem projektantki Agnieszki Wyrwał;
 • 17:00
  Wykład Dieta dla osób starszych, który przygotowała i poprowadzi dietetyk kliniczny Magdalena Żelezik – Malinowska; godz.
 • 18:00
  Milonga, czyli tangowa impreza taneczna dla seniorów, którą poprowadzi Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego La Mirada.

WOLA

Ogórek IPF

21 września (sobota) o godz. 12:00
w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Płockiej 26 odbędzie się spotkanie edukacyjne pt. Leczenie objawów IPF, po którym wszyscy zaproszeni goście pojadą na wycieczkę zabytkowym Ogórkiem IPF w towarzystwie warszawskiego przewodnika. Idiopatyczne włóknienie płuc (IPF) jest rzadko występującą chorobą, która atakuje miąższ płuc – rozwija się w pęcherzykach płucnych, powodując ich włóknienie. Ważne jest wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, które może opóźnić postęp choroby i poprawić jakość życia pacjenta. Chorym idzie z pomocą Polskie Towarzystwo Wspierania Chorych na IPF, które od kilku lat działa na rzecz podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej tej choroby. Doskonałą okazją do tego jest Światowy Tydzień IPF, który obchodzony jest zawsze w 3. tygodniu września.

NIEDZIELA

URSYNÓW

Piknik zwierzęcy

22 września (niedziela) w godz. 10:00-15:00
na terenie zieleni Olkówek – tj. pomiędzy ulicami Wiolinową i Puszczyka odbędzie się:
X edycja pikniku rodzinnego Ursynów dobry dla zwierząt
.
W trakcie pikniku mieszkańcy wraz ze swoimi pupilami będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach, ćwiczeniach i pokazach, a także podziwiania pokazów agility i psiej aktywności. Podczas imprezy będzie możliwość budowania karmników dla ptaków, zapoznania się z różnymi rodzajami schronień dla zwierząt, a także wysłuchania opowieści o ptakach. Punktem kulminacyjnym pikniku będzie wybór najsympatyczniejszego pupila.

WOLA

Zwiedzanie stacji Metra

22 września (niedziela) w godz. 11:00-15:00
będzie można zobaczyć stację Metra – Płocka
.
Wejście na dzień otwarty będzie zlokalizowane przy ul. Płockiej, od strony ul. Ludwiki, przy punkcie informacyjnym budowy metra. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia, który można pobrać tu: [LINK]. Zwiedzający będą poruszać się w zorganizowanych grupach. Ze względu na trwające prace, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszającymi się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia w wózkach.

URSYNÓW

Msza za Warszawę

22 września (niedziela) o godz. 12:00
w Kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3) odbędzie się uroczysta msza św. w intencji Warszawy, władz miasta i jego mieszkańców, po której nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Władysława z Gielniowa.

Oprawę artystyczną mszy oraz uroczystości przed pomnikiem zapewni Chór Militaria, którego posłuchać będzie można również w trakcie pikniku folklorystycznego z tradycyjnymi wyrobami i regionalnymi przysmakami. Na scenie z programem piosenek warszawskich oraz ludowych wystąpią również Zespół Powsinianie z Centrum Kultury Wilanów oraz Heniek Małolepszy. Na zakończenie imprezy pragniemy porwać mieszkańców i gości do tańca. Do potańcówki na dechach przy muzyce ludowej z najwyższej półki zaprosi Janusz Prusinowski Kompania

– opisują organizatorzy.

WILANÓW

Piknik IPF

22 września (niedziela) od godz. 12:00
na terenie obiektu Royal Wilanów przy ul. Klimczaka 1 Towarzystwo Wspierania Chorych na Idiopatyczne Włóknienie Płuc zaplanowało Piknik IPF.
Idiopatyczne włóknienie płuc (IPF) jest rzadko występującą chorobą, która atakuje miąższ płuc – rozwija się w pęcherzykach płucnych, powodując ich włóknienie. Ważne jest wczesne rozpoznanie i wdrożenie leczenia, które może opóźnić postęp choroby i poprawić jakość życia pacjenta. Chorym idzie z pomocą Polskie Towarzystwo Wspierania Chorych na IPF, które od kilku lat działa na rzecz podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej tej choroby. Doskonałą okazją do tego jest Światowy Tydzień IPF, który obchodzony jest zawsze w 3. tygodniu września.

URSUS

Piknik ekoparkowy

22 września (niedziela) w godz. 14:00-18:00:
piknik rodzinny z okazji otwarcia EKOParku.
Na uczestników wydarzenia będą czekały atrakcje, m.in. Kino VR-multimedialny pokaz EKO i wirtualna gra interaktywna, gra terenowa, pokaz mody recyklingowej warsztaty wykonania toreb ekologicznych, budek lęgowych dla ptaków i zdrowego żywienia. O godzinie 15 będzie można wziąć udział w spacerze z ornitologiem, a o 16 odbędzie się przedstawienie teatralne ‚ Leśne Śmieciuchy”. W nowej części obiektu zaplanowano pokazy ćwiczeń street workoutu o godzinie 14.30 i 14.50.

Warszawski Serwis Prasowy

20 września 2019 13:02