0

Wiosna Filmów

15-22 kwietnia 2018
Festiwal Wiosna Filmów – 15-22 kwietnia 2018
fot. Mat. prasowe

W niedzielę 15 kwietnia rozpoczyna się 24. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW. W tym roku widzowie zobaczą w ciągu ośmiu dni 65 filmów, z których 20 to polskie premiery lub przedpremiery.

Pokazy odbywać się będą w trzech miejscach: kinie PRAHA, kinie AMONDO oraz w sali kinowej „Pod Sowami”.

WIOSNA FILMÓW odbywa się w tym roku w dniach 15–22 kwietnia. Przez cały festiwal widzowie zobaczą najlepsze filmy z najważniejszych festiwali, m.in. z Cannes, Berlina, Wenecji, Toronto, Karlowych Warów, Locarno, Montrealu, San Sebastián czy Sundance. WIOSNA FILMÓW prezentuje także nominowanych i laureatów Europejskich Nagród Filmowych oraz OSCARÓW, a także przegląd polskich obrazów ostatniego sezonu.

Zwiastun:


15 kwietnia zaplanowane jest OTWARCIE Festiwalu, które rozpocznie się o godzinie 20:00 w kinie PRAHA. Bilety na uroczystość jeszcze są dostępne w sprzedaży. Filmem OTWARCIA Festiwalu jest „Do zobaczenia w zaświatach”, francuski dramat nagrodzony pięcioma Cezarami. To ekranizacja bestsellerowej powieści Pierre’a Lemaitre’a uhonorowanej Grand Prix Nagrody Goncourtów i określanej mianem „małego Nobla”. Będzie to polska premiera.

14 kwietnia 2018 17:25

Komentarze