0

Otwarcie nowych obiektów sportowych w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego

Inauguracja sportu w BUW, dr Robert Gawkowski. Fot. Mirosław Kazimierczak
Inauguracja sportu w BUW – dr Robert Gawkowski
fot. Mirosław Kazimierczak

W podziemiach Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie 30 października uroczyście otwarto zespół 8 sal gimnastycznych.

W tej  nowej przestrzeni do ćwiczeń (prawie 6 tysięcy m²), odbywać się będą zajęcia sportowe dla studentów i pracowników UW, a także zawody, turnieje, pokazy i imprezy sportowe, adresowane do całej społeczności akademickiej uczelni.

Nic więc dziwnego, że uroczyste otwarcie było małym świętem sportu akademickiego na największej krajowej uczelni.

Imprezę rozpoczęto i zamknięto pokazami aerobiku sportowego w wykonaniu pracowników tutejszego Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Potem historyk sportu dr Robert Gawkowski wygłosił mini wykład o dziejach sportu akademickiego. Prelegent swój wykład skoncentrował na losach infrastruktury sportowej na UW. Przypomniał, pierwszą przystań AZS na Wiśle zbudowaną w 1918 r., stadion w Parku Skaryszewskim uroczyście otwarty w 1926 r. przez rektora Antoniego Szlagowskiego i otwartą 12 lat temu halę sportową UW przy ul. Banacha.

Po historyku głos zabrał rektor UW prof. Marcin Pałys.

Prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego:

Przez lata mówiliśmy o tym, jakie inwestycje będą realizowane na Uniwersytecie Warszawskim, dzisiaj nadszedł ten moment kiedy przechodzimy do konkretów. Tym konkretem jest przestrzeń sportowa w podziemiach BUW, która przyczyni się do rozwoju sportu i kultury fizycznej na Uniwersytecie. To pierwsza zakończona inwestycja wieloletniego programu i zarazem zapowiedź kolejnych inwestycji.

Po rektorze wystąpiła pani dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UW – Alicja Wleciał. Dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wybudowania obiektu i wręczyła sportowe puchary architektom odpowiedzialnym za budowę.

31 października 2019 16:03