0

Torbacze do szkoły!

Kangur z Australii
Kangur – z Australii
fot. Lilly M (Wikimedia)

Nie tylko ludzkie dzieci pobierają nauki zanim wejdą w dorosłość. Zwierzątka też muszą się wiele nauczyć.

W najbliższą niedzielę w Warszawskim ZOO odbędzie się piknik edukacyjny „Torbacze do szkoły” organizowany wspólnie z Fundacją PANDA i Radiem Dla Ciebie. Od godziny 11:00 w ZOO przewidziano mnóstwo atrakcji: warsztaty, pokazy i konkursy z nagrodami.

Tytuł pikniku nawiązuje do torbaczy – grupy ssaków zamieszkujących głównie Australię. Pracownicy Działu Dydaktycznego zaprezentują przedstawicieli fauny tego kontynentu mieszkających w Warszawskim ZOO i zorganizują konkurs wiedzy o zwierzętach australijskich.

W swoim stoisku zaprezentują gady i bezkręgowce, poinformują o zwyczajach swoich podopiecznych i przedstawią wiele ciekawostek z nimi związanych. Można będzie porozmawiać i zadać najbardziej nurtujące pytania. A wszystko to w klimacie rodzinnej zabawy.

Uczestnicy pikniku będą mogli podziwiać występy artystów Teatru Lalka i Teatru Króla oraz pokazy taneczne szkoły tańca.

Każdy kto 27 sierpnia przyjdzie na piknik w zwierzęcym przebraniu przedstawiciela fauny australijskiej, będzie mógł zwiedzać ZOO bezpłatnie! Przewidziano konkurs na najlepsze przebranie, którego rozstrzygnięcie nastąpi o godz. 13:30. Liczymy na pomysłowość i siłę przekazu wybranego stroju!

Podczas pikniku odbędzie się również rozwiązanie innego konkursu – na wiersz o inteligencji zwierząt i ich zdolnościach do uczenia się. Nagrodą główną będzie zwiedzanie ZOO „od kuchni” z przewodnikiem.

Nie każdy ma wprawę w pisaniu utworów lirycznych, ale każdy ma szansę wziąć udział w naszym konkursie. Warunkiem jest przysłanie wiersza na adres: edukacja@zoo.waw.pl do piątku 25 sierpnia, do godz. 15.00.

23 sierpnia 2017 08:21

Komentarze