0

12-ty SPONTAN w Teatrze Roma

Spontan 2014
Spontan 2014 – Sala Kongresowa
fot. D.Kotowski

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN to konkurs taneczny organizowany  corocznie przez Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie dla amatorskich grup tanecznych.

DSC_1372Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich, dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca i ruchu, doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników oraz nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury.

DSC_2253W przeglądzie mogą brać udział osoby, które skończyły 13 lat i więcej w zespołach tanecznych (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders) działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach i niezrzeszone.

 Za nami już jedenaście edycji SPONTAN-u. Przez lata kształtował swoją formę, zmieniał nazwę i miejsce prezentacji. Zaczynaliśmy w małej sali gimnastycznej na warszawskich Siekierkach a dotarliśmy do Teatru Muzycznego Roma i Sali Kongresowej. Z roku na rok zgłaszało się coraz więcej zespołów i oglądaliśmy coraz ciekawsze choreografie a jurorom coraz trudniej było wybrać te najlepsze. SPONTAN cieszy się dużą popularnością i pokazuje naprawdę bardzo wysoki poziom amatorskich grup tanecznych. Zainteresowanie konkursem przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania.

DSC_2506Gościliśmy w Warszawie zespoły z Włocławka, Białegostoku, Zgierza, Skierniewic, Poznania, Gdańska, Niska, Opoczna, Rakszawy, Puław, Działdowa, Śmigla, Czarnej, Nadarzyna, Piastowa, Siedlec, Tarnobrzega, Sochaczewa, Białegostoku, Poznania, Wrocławia, Stargardu  Szczecińskiego, Łosic, Grodziska Mazowieckiego, Morawicy, Brzegu Dolnego, Jastrzębia Zdroju i wielu innych polskich miast.

DSC_1400W Jury SPONTAN-u zasiadali m.in.: Ilona Molka, Krzysztof Adamski, Karol Urbański, Wojciech Kępczyński, Ewa Błaszczyk, Anna Michalak, Izabela Milewska, Dorota Szpetkowska, Krzysztof Ryzlak, Zofia Rudnicka, Jirina Nowakowska, Robert Śliżewski, Jarosław Domin, Anna Głogowska, Piotr Galiński, Katarzyna Kizior, Bartosz Figurski, Michał Piróg, Anna Jujka.

DSC_1813Dopisywali  również patroni i sponsorzy: Gazeta Południe, Radio Dla Ciebie, Radio PIN, firmy: Butik, Pas de Chat, Eris, Mokpol, Supersam, RajPlus, Under Twenty, Avon, Rossman, Lacramonrosa, Remington Pink Pink, All For Dance; S&T.

        Chcielibyśmy podziękować za życzliwość  i zaangażowanie wszystkich, którzy z nami współpracują: naszym kolegom z DK Dorożkarnia, pracownikom teatru, Magdalenie Kurnickiej za pomoc przy szukaniu sponsorów i naszej nieocenionej młodzieży z Teatru Tańca TEST, STEP i TAKT za pomoc wszelaką. A naszej szefowej Annie Michalak- Pawłowskiej dziękujemy za to, że tyle lat temu zgodziła się na nasz szalony pomysł i nie pozwala nam przestać.

DSC_1674Ale przede wszystkim największe podziękowania należą się grupom tanecznym z całej Polski. Najważniejsze są zespoły, które przyjeżdżają, pokazują swoją pracę, narażając się na krytykę i próbują konfrontacji z innymi. To dla nich powstał ten konkurs. Każdy ma szansę, może przyjść, wystąpić, obejrzeć konkurencję, wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie zawsze można być wygranym. Podziwiamy upór i determinację zespołów, ich siłę, zmiany w repertuarze. To choreografowie, instruktorzy i młodzi tancerze są siłą SPONTAN-u. Bardzo wszystkim dziękujemy za rady, słowa krytyki i konstruktywne uwagi. Staramy się zawsze je uwzględniać.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę poświęconą Ogólnopolskim Spotkaniom Tanecznym SPONTAN; Zgłoszenia przyjmujemy od 4 maja 2015  na: spontan@dorozkarnia.pl; liczy się kolejność zgłoszeń!!!

 DSC_187812. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2015 przed nami!  Spotkamy się 15 czerwca 2015 roku na deskach Teatru ROMA w Warszawie.

Trzymajcie kciuki! My trzymamy je za Was nieustannie!

DSC_1278Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w regulaminie Konkursu, wszystkie informacje dostępne są na stronie : www.dorozkarnia.pl;

Czekamy na Państwa zgłoszenia i do zobaczenia w Warszawie!

30 kwietnia 2015 08:20
[fbcomments]