21 maja rusza warszawska edycja Festiwalu Literatury Dla Dzieci. W tym roku marka Wedel dołączyła do grona partnerów wydarzenia i zaangażowała się w projekt „Mroczne Czytanki Po Zmroku”. W Fabryce Czekolady E.Wedel najmłodsi będą mogli poznać historię tej najsłynniejszej polskiej marki czekoladowej, którą opisała Anna Czerwińskiej-Rydel w książce „Moc Czekolady”.
Festiwal Literatury Dla Dzieci to wyjątkowe wydarzenie, które w maju odbywa się w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu. Stołeczna edycja festiwalu odbędzie się od 21 do 25 maja. Program imprezy jest niezwykle bogaty i interesujący: od Salonu Ilustratorów, przez zabawę „Brzechwa w ZOO” w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym czy Szkołę Detektywów prowadzoną przez Grzegorza Kasdepke i Dariusza Rekosza.

Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji są jednak „Mroczne Czytanki Po Zmroku” – spotkania będące częścią projektu Europejska Noc Literatury. W ramach tej inicjatywy, 23 maja o godzinie 19:00 fabryka Wedel umożliwi najmłodszym przeniesienie się w słodki świat czekolady organizując spotkanie w swojej fabryce na warszawskiej Pradze, na które wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Najmłodsi posłuchają fragmentów książki „Moc Czekolady” opowiadającej fascynującą historię rodziny Wedlów, ale także będą mieli możliwość obejrzenia linii produkcyjnej, Pracowni Rarytasów oraz rozmowy z Maestro Czekolady, Januszem Profusem. Uczestnicy spotkania będę mogli również przekonać się o wyjątkowym smaku słodyczy produkowanych w wedlowskiej fabryce.
W cykl „Mroczne Czytanki po Mroku” zaangażował się także Urząd m.st. Warszawy, który zaprosi najmłodszych do gabinetu pani prezydent Hanny Gronkiwicz-Waltz, Jerzy Bralczyk poprowadzi spotkanie w Ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej, a Anna Gronostaj przyjmie najmłodszych w Teatrze Capitol.
Festiwal jest niezwykłym wydarzeniem skierowanym do dzieci, młodzieży oraz ich rodziców. Jego podstawowym założeniem jest budowanie programu w oparciu o merytoryczną i artystyczną treść książek oraz promocja czytelnictwa na miarę XXI wieku. Podczas 18 dni projektu odbędzie się ponad 100 spotkań i wydarzeń towarzyszących. Wśród nich znajduje się szereg spotkań, warsztatów, zabaw dydaktycznych oraz spotkań z wybitnymi twórcami literatury dziecięcej i młodzieżowej, których rodzice oraz dzieci będą mieli okazję posłuchać w czasie wykładów i dyskusji. Poza polskimi znakomitościami o międzynarodowej sławie, nie zabraknie gości zagranicznych, takich jak: Martin Widmark, Eva Susso, Åsa Lind, a także Toon Tellegen czy Kim Jin-kyung.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie festiwalu:
http://fldd.pl/program/