0

Bazarek pomocy dla hospicjów

Hospicjum Onkologiczne w Warszawie
Hospicjum Onkologiczne – w Warszawie
fot. mat. prasowy

Grupa FB, Bazarek na rzecz podopiecznych hospicjów, zaprasza na licytację dla warszawskiego Hospicjum Onkologicznego!

Hospicjuszka Syrenka - jeden z Hospicjuszów do wylicytowania
Hospicjuszka Syrenka – jeden z Hospicjuszów do wylicytowania
fot. mat. prasowy

Hospicjusz

jest to symboliczna maskotka Bazarku na rzecz podopiecznych Hospicjów. Biały, dobry duszek, trzymający w garści czerwone serducho wspiera podopiecznych Hospicjów. Hospicjusz nie jest zwykłą maskotką … to symbol który przypomina, że: Co zasiejesz to zbierzesz.

Pomoc potrzebna od zaraz!

Obecne czasy to życie pędzące niczym dalekobieżne pendolino, które mknie meandrami codziennych spraw, których ilości już prawie nie zauważamy. Ważne jest  by dotrzeć do celu jaki sobie obraliśmy. Mija kolejne stacje, nie zatrzymując się nawet na chwilę by dostrzec piękno otaczającego nas świata. Priorytet – zrealizować plan jak najszybciej. Coraz częściej umykają nam te chwile, które składają się na sens naszego życia. Musi się wydarzyć „coś”, co nas zatrzyma i nauczy celebrować każdą chwilę. I od nowa musimy się uczyć, że żyjemy tu i teraz, a wokół nas są ludzie, którzy nas kochają. Tego co było już nie zmienimy, a to co może być niestety nie jest pewne.

Najlepiej wiedzą o tym podopieczni hospicjów.

To ludzie, którzy doceniają każdą chwilę, bo zostało im już tak niewiele czasu by nazbierać jak najwięcej pięknych momentów, by zerwać je jak żonkile, ciesząc się przepięknym kolorem, delikatnym zapachem czy przyjemną fakturą płatków. A tak naprawdę to oni są jak żonkile – piękni, dzielni, desperacko wyjątkowi, z wewnętrznym barometrem wyłapującym wokół wszystko co dobre. Niestety podobnie jak żonkile umierają przedwcześnie, zerwani przez nieubłaganą i nie dającą się przekupić śmierć.

Są w różnym wieku, otuleni różnymi doświadczeniami, niosący niepowtarzalny bagaż ludzkich przeżyć. Jedni mają kochające rodziny, inni są wspierani przez zupełnie obcych, ale jakże bliskich ludzi, jeszcze inni całkiem samotni, jak małe łódeczki przemierzające spiętrzone fale srogiego oceanu życia.
Jedno ich łączy – zamieszkują hospicja.

Hospicja

to wyjątkowe miejsca, które z mozołem dnia codziennego dbają o to, by Ci wyjątkowi ludzie mogli w spokojny sposób dożywać ostatnich dni swojego – różnej długości – życia, w godnych warunkach, pod troskliwą opieką, nie czując bólu. To zapomniane przez świat placówki, z daleka omijane przez głośne telewizyjne fundacje i ludzi, którzy mogą realnie pomóc.

Hospicjum Onkologiczne w Warszawie
Hospicjum Onkologiczne – w Warszawie
fot. Mat. prasowy

Bazarek

na rzecz podopiecznych hospicjów,

Bazarek.hopspicjum to grupa społeczna skupiona wirtualnie w grupę fejsbukowych użytkowników. Jest ich już prawie 4200 osób z całej Polski, a administracją grupy zajmuje się załoga 10 osób.

Bazarek doskonale zna sytuację hospicjów w Polsce i wie, że każda pomoc w hospicjach jest na wagę złota, dlatego od 2. lat działa bardzo aktywnie i dziś wspólnie z Onkologicznym Hospicjum Św. Krzysztofa w Warszawie przygotował dla Ciebie wyjątkowe zaproszenie!

Zaporoszenie

Zapraszamy Ciebie i Twoich przyjaciół do wzięcia udziału w wyjątkowej edycji licytacji, która odbędzie się w terminie 7-9/09/2017 r., przeznaczonej wyłącznie dla warszawskiego Hospicjum Onkologicznego!
Dołącz do Bazarku na rzecz podopiecznych hospicjów – [LINK].

Zbierzmy wspólnie pieniądze na zakup niezbędnych środków do higieny osobistej i pielęgnacji  oraz środków czystości dla podopiecznych hospicjum w Warszawie. Bądź częścią przepięknej inicjatywy wspierającej polskie hospicja. Pamiętaj też, że „co zasiejesz to zbierzesz”, a przecież  „razem możemy więcej”!

Więcej o Bazarku

na rzecz podopiecznych hospicjów

Bazarek powstał w 2015 roku by wspierać gdyńskie hospicjum Bursztynowa Przystań. Pomagaliśmy im ponad rok, gdy okazało się że potrzeby są zdecydowanie większe i możemy zrobić więcej. Zaczęliśmy włączać w nasze działania kolejne hospicja. Pomagamy konkretnemu hospicjum przez 6 miesięcy i włączamy kolejne.

Po gdyńskim hospicjum były:

  • Łódzkie Hospicjum dla Dzieci, ul Łupkowa 1 (styczeń – czerwiec 2017)
  • Hospicjum Królowej Apostołów dla Seniorów – w Policach (kwiecień 2017 – nadal)
  • Hospicjum – Wybudujmy Świetlikowo dla dzieci – w Tychach (lipiec 2017 – nadal)
  • Hospicjum dla dzieci w Chojnicach – oczekuje na włączenie od października 2017
  • Hospicjum onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie – obecnie akcja jednorazowa, będzie włączone do pomocy po Chojnicach

Z każdym z tych hospicjów podpisujemy umowę o wolontariat, również na pomoc przy zbieraniu środków finansowych.

Polega na tym, że my – załoga Bazarku – pozyskujemy fanty od Darczyńców, wystawiamy licytacje, staramy się pozyskać uczestników licytacji (+dopingujemy by kwoty były znaczące), zamykamy licytacje i podajemy numer konta do hospicjum, na rzecz którego odbywała się licytacja. Wygrywający wpłaca odpowiednią kwotę i przedstawia nam dowód wpłaty, a my kontaktujemy go z Darczyńcą w celu odebrania wylicytowanego przedmiotu.

Licytacje zawsze wystawiane są w niedziele i trwają do środy.

Licytacje dla Warszawy

dla wyróżnienia odbędą się w niestandardowym terminie – 7-9 września 2017

Fanty wystawiane na licytacjach to 2 grupy rzeczy:

  1. dziergane maskotki – tzw. Hospicjusze – w różnych odsłonach, często tematycznych – tak jak dla Warszawy – Syrenki
  2. pozostałe rzeczy – rękodzieło, odzież, art. do domu, książki, drobne usługi itp. (mieliśmy w fantach kawę z Panem Płoszajskim, sesje coachingową, piłkę Marcina Gortata, bilety do teatru, ale i kubki, biżuterię, kalendarze itp – więc fanty są różnego „gabarytu”)

Najważniejsze jest to że przez Bazarek i załogę nie przechodzą żadne pieniądze. Wpłaty dokonywane są BEZPOŚREDNIO na konta hospicjów (które są ogólnodostępne i można je sprawdzić).

Załoga Bazarku:

Jesteśmy z Gdyni, Gliwic, Londynu (Inowrocławia), Łodzi.

Aktualnie przygotowujemy akcję promocyjną Bazarku – w którą udało się zaangażować osoby publiczne takie jak pani Anna Powierza, pan Ryszard Rembiszewski, pani Paulina Holtz, pan Przemek Sadowski, pani Karolina Gorczyca, pan Jacek Rozenek, pani Kamila Rowińska.

Mamy nadzieję, że dołączy do nas wielu ludzi i nasze działania będą mogły przynieść więcej korzyści hospicjom. Bo szalenie smutnym jest to, że hospicja muszą opowiadać o swojej dramatycznej sytuacji i braku podstawowych, a niezbędnych środków do życia umierającym ludziom.

Ewelina Świątczak – Załoga Bazarku na rzecz podopiecznych hospicjów.

5 września 2017 06:14
[fbcomments]