0

Wypożyczenie samochodu w Warszawie

Wypożyczalnia samochodów
Wypożyczalnia samochodów
fot. mat. prasowy

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Warszawie?
Kim są klienci wypożyczalni aut?

Wypożyczalnie aut w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich oferta wiąże się z wieloma zaletami nie tylko dla turystów, ale również klientów biznesowych. Kto decyduje się na skorzystanie z tej oferty? Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Wypożyczenie w Warszawie – jaki koszt?

Na początku należy zaznaczyć, że koszt wynajmu zależy od wewnętrznych ustaleń danej firmy. W zależności od wyboru wypożyczalni możemy zostać zobowiązani do uiszczenia większej lub mniejszej opłaty. Dlatego warto porównywać oferty dostępne na rynku. Jednak powinniśmy brać pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Wysokość opłaty może się różnić w zależności od terminu rezerwacji, a także modelu samochodu. Wyjaśnijmy to na przykładzie oferty Carfree wypożyczalnia samochodów w Warszawie. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem samochodu z segmentu A lub B, mamy pewność, że koszt za każdą dobę użytkowania nie będzie przekraczał 100 zł. Jednak może się zdarzyć, że w przypadku krótkiej rezerwacji zostaniemy zobowiązani do pokrycia kosztów podstawienia oraz odbioru pojazdu.

Jeśli zdecydujemy się na odebranie samochodu z lotniska, wówczas zostaniemy zwolnieni z tej opłaty w przypadku wynajmu na co najmniej 7 dni. Natomiast w przypadku innych lokalizacji termin ten może się skrócić nawet do 4 dni. Warto również zauważyć, że wypożyczalnie zwalniają swoich klientów z obowiązku wpłacania kaucji. Brak zabezpieczeń sprawia, że koszt wynajmu jest nieduży, na każdą kieszeń. Zwróćmy uwagę również na dodatkowo płatne opcje. Być może jedna z nich nam się przyda.

Kto najczęściej korzysta z wypożyczalni?

Jak zostało wspomniane, wypożyczalnia aut to ofert dla każdego. Bardzo często korzystają z niej zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem samochodu w większej firmie, wówczas otrzymujemy szeroki wybór modeli. W bazie znajdziemy nie tylko miejskie samochody osobowe, ale również sportowe, vany czy dostawczaki. Nic więc dziwnego, że wynajem to nierzadko alternatywa dla leasingu. Jeżeli dany przedsiębiorca chce wzbogacić swoją flotę samochodów, wówczas często decyduje się wynajem długoterminowy busa dostawczego lub auta służbowego. W takiej sytuacji zasady są zbliżone do tych obowiązujących w trakcie leasingu operacyjnego. Warto skorzystać z tej usługi również w przypadku delegacji do innego miasta.

Dodatkowo wśród klientów wypożyczalni znajdują się nierzadko turyści, którzy na miejsce swojej podróży docierają samolotem lub pociągiem, a następnie przesiadają się w wynajęty samochód. W ten sposób możemy zaoszczędzić czas oraz zyskać mobilność. Warto również dodać, że wypożyczenie samochodu w Warszawie może być dobrym rozwiązaniem w przypadku chwilowej awarii prywatnego auta. Dzięki temu nadal pozostajemy niezależni od rozkładów komunikacji miejskiej, możemy swobodnie poruszać się po mieście i wykonywać swoje obowiązki.

Jak zarezerwować auto w wypożyczalni?

Coraz więcej firm umożliwia aktualnie rezerwację samochodu przez internet. Korzystając z tej możliwości, możemy zaoszczędzić swój czas. Aby wypożyczyć auto, należy wskazać na stronie usługodawcy termin oraz lokalizację. Następnie wybrać samochód dostosowany do potrzeb oraz możliwości finansowych. Kolejny krok to wybór formy płatności oraz potwierdzenie zamówienia. Warto wspomnieć, że na tym etapie istnieje możliwość wykupienia dodatkowych opcji. Ostatnim etapem będzie wypełnienie formularza. Jeżeli wybraliśmy płatność online, wówczas należy jeszcze opłacić rezerwację. Jednak możemy zrobić to również przy odbiorze.

 

2 stycznia 2020 11:07