0

Finał PP nie dla Legii

#PUCHAREBL

Stelmet Enea BC pewnie zwyciężył w ćwierćfinale Pucharu Polski z Legią Warszawa.

Zdecydowanym faworytem spotkania był Stelmet. Mistrzowie Polski, którzy bronią trofeum, a niedawno awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów, mają 13 graczy gotowych do gry i większość z nich jest na poziomie nieosiągalnym dla legionistów okupujących ostatnie miejsce w tabeli.

Po dość wyrównanym początku spotkania sprawy w swoje ręce wziął Vladimir Dragicević, a przewaga mistrzów Polski powoli się powiększała. Po jego rzutach wolnych Stelmet Enea prowadził 27:18 po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie zielonogórzanie błyskawicznie odskoczyli na 20 punktów, a na koniec pierwszej połowy było już 54:30.

Stelmet Enea całkowicie kontrolował wydarzenia na parkiecie – po trzeciej kwarcie prowadził 82:42, a ostatecznie zwyciężył aż 109:63

Łukasz Wilczek (Legia) po spotkaniu: „Rywale byli o dwie klasy lepsi od nas. Górowali w każdym elemencie. To oni grali jak zespół, bardzo mi się to podobało. Gratuluję”