0

Gmail w domenie dla firm – co to jest i ile kosztuje?

Gmail w telefonie. Źr. mat. prasowy
Gmail – w telefonie.
fot. mat. prasowy

Czy wiecie, że Google stworzyło specjalną wersję swojej poczty z myślą o użytkownikach biznesowych?

Gmail podbił serca użytkowników z całego świata.
Ze skrzynki pocztowej od Google korzystają dziś prawie 2 miliardy użytkowników czyli niemal jedna czwarta ludzkości. Pomimo ogromnej popularności tego narzędzia, wciąż wiele osób nie wie, że Google stworzyło specjalną wersję swojej poczty z myślą o użytkownikach biznesowych.

Gmail w domenie dla firm, bo o nim mowa, dostępny jest w ramach większego pakietu aplikacji biurowych – Google Workspace. Czym wyróżnia się ta usługa i ile trzeba za nią zapłacić?

Poniżej odpowiadamy na te dwa kluczowe pytania.

Gmail dla firm, czyli adres pocztowy w domenie

Jedną z najważniejszych cech biznesowego Gmaila jest to, że można w nim tworzyć adresy e-mail w domenie własnej firmy. Inaczej mówiąc, zamiast adresu jankowalski@gmail.pl użytkownik może tu stworzyć skrzynkę jankowalski@twojadomena.pl. Takie podejście pomaga w tworzeniu wizerunku profesjonalnej firmy – i to zarówno wśród klientów jak i partnerów biznesowych.

Gmail dla firm dostępny jest w ramach czterech planów abonamentowych. Subskrypcję opłaca się tu raz w miesiącu, a licencja jest wykupywana dla każdego użytkownika z osobna. Jeśli więc w Twojej firmie pracuje 10 osób, będziesz potrzebować dla nich 10 kont Google Workspace.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że dla każdej wykupionej licencji bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów możesz ustawić aż 30 alternatywnych adresów pocztowych, czyli aliasów. W ten sposób w ramach jednego konta możesz obsługiwać wiele adresów mailowych, takich jak na przykład faktury@firma.pl, kontatk@firma.pl, biuro@firma.pl czy sprzedaż@firma.pl

Dodatkowe aplikacje i miejsce na dysku w chmurze w pakiecie

Gmail w domenie dostępny jest w ramach większego pakietu aplikacji chmurowych – Google Workspace. Oznacza to, że wraz z profesjonalną pocztą otrzymasz takie narzędzia do prowadzenia biznesu jak m.in.: programy biurowe (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Formularze), prosty kreator stron internetowych (Witryny), aplikacje do komunikacji (Chat i Meet), zaawansowane narzędzie do planowania (Kalendarz), notatnik online (Keep) oraz od 30 GM do 5 TB miejsca na Dysku Google.

Wszystkie powyższe programy to narzędzia chmurowe. Oznacza to, że Twoi pracownicy nie będą musieli instalować ich na swoich komputerach. Zamiast tego, do firmowych zasobów będą mieć dostęp z poziomu dowolnego urządzenia, na którym będą mogli zalogować się do swojego konta Google Workspace (czy to w przeglądarce czy za pośrednictwem aplikacji mobilnej).

Więcej na temat Google Workspace przeczytasz na stronie: https://fotc.com/pl/google-workspace/

Najwyższy poziom zabezpieczeń przed spamem i phishingiem

Zanim przejdziemy do ceny, jaką trzeba zapłacić za Gmaila w domenie, musimy zwrócić uwagę na ważną cechę tej poczty, jaką jest bezpieczeństwo. Biznesowa skrzynka od Google odznacza się najwyższym poziomem zabezpieczeń, co potwierdzają niezależne branżowe certyfikaty. Zaawansowane filtry antyspamowe oraz algorytmy walczące z phishingiem dbają zaś o to, aby firmowi administratorzy mogli spać spokojnie.

Cennik Google Workspace na stronie producenta

Oficjalny cennik Google Workspace, który znajdziesz na stronie producenta, kształtuje się w następujący sposób:

  • Business Starter – 27,00 zł
  • Business Standard – 54,00 zł
  • Business Plus – 81,00 zł

Powyższe zestawienie prezentuje ceny netto na miesiąc za użytkownika.

Gmail w domenie taniej u partnera Google Cloud

Co ciekawe, ceny oferowane przez Google można skutecznie obniżyć, wchodząc we współpracę z lokalnym partnerem Google Cloud. Przykładem niech będzie tutaj wrocławska firma FOTC, która oferuje obecnie następujące ceny pakietów Google Workspace:

  • Google Workspace Business Starter – 24,3 zł netto za użytkownika w planie rocznym
  • Google Workspace Business Standard – 48,60 zł netto za użytkownika w planie rocznym
  • Google Workspace Business Plus – 72,90 zł netto za użytkownika w planie rocznym

Dodatkową korzyścią wynikającą ze współpracy z FOTC jest to, że firma daje swoim klientom możliwość mieszania planów, co pozwala im zoptymalizować koszty wykupywanych licencji.

Jeśli więc nie chcesz przepłacać za Gmaila w domenie, a dodatkowo zależy Ci na pomocy przy migracji skrzynek pocztowych, polskim wsparciu technicznym dostępnym w trybie 24/7,  czy fakturach w złotówkach, konieczne sprawdź ofertę lokalnego partnera Google Cloud.

Artykuł sponsorowany

22 grudnia 2023 10:20
[fbcomments]