0

Ile płaci się nianiom w Warszawie? Te liczby cię zaskoczą.

Niania w Warszawie. Ile zarabia? Fot. mat. prasowy
Niania w Warszawie – Ile zarabia?
fot. mat. prasowy

Stawki za godzinę dla niani w Warszawie zaczynają się od kilkunastu złotych za godzinę.

Wiele zależy od kwalifikacji i kompetencji miękkich opiekunki.
Sprawdź, czym powinna wyróżniać się dobra niania.
Jakie są zarobki w tym zawodzie?

Jak stawka za godzinę dla niani w Warszawie?

Sytuacja społeczno-ekonomiczna w kraju wiąże się ze zmianami na rynku pracy. Dotyczy to również branży opiekuńczo-wychowawczej, w której znajduje się znaczne grono niań. W Warszawie obecnie znajduje się duża liczba kobiet, które poszukują zatrudnienia w tym obszarze. Są to zarówno osoby, które traktują to zajęcie jako stałe źródło dochodu, jak i jako sposób na dorobienie do domowego budżetu. Tym samym stawki za opiekę nad dzieckiem znacznie się między sobą różnią.

Średnia stawka oczekiwana przez osoby oferujące się na stanowisko niani wynosi w Warszawie 35 zł. Oczywiście możesz znaleźć opiekunkę za kwotę 20 zł, jednak w takich przypadkach warto nastawić się na osobę z niewielkim doświadczeniem. Zdarza się, że niższe kwoty proponują starsze osoby, które szukają zajęcia w wolnym czasie.

Stawki za godzinę w przypadku opiekunek do dzieci zależą w dużej mierze od kwalifikacji danej osoby. Ważna jest również możliwość weryfikacji jej wiarygodności. Jeśli masz przykre doświadczenia z nianiami, warto wypróbować ofertę wychodzącą z agencji. W tym przypadku kwoty mogą być nieco wyższe. Często stawki wynoszą w takich wypadkach od 60 do 80 zł za godzinę. Czasem jednak warto zapłacić więcej, aby być pewnym o bezpieczeństwo maluszka. Jeśli szukasz właśnie takich propozycji, skorzystaj między innymi ze strony: https://niania.pl/nagodziny/.

Stała współpraca – stawka za godzinę czy miesiąc?

Na początku wielu rodziców podchodzi do niani z dystansem. Z czasem, gdy obie strony zyskają do siebie zaufanie, można zacząć zastanawiać się nad stałą współpracą. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad uwzględnieniem pewnego rodzaju rabatu. Jeśli natomiast chcesz zatrudnić opiekunkę na okres kilku miesięcy, pojawia się możliwość ustalenia wynagrodzenia miesięcznego czy tygodniowego. Wiele jednak zależy od nastawienia zarówno rodzica, jak i niani do danego rodzaju rozliczenia.

Czym powinna wyróżniać się idealna niania?

Niania to osoba zawodowo zajmująca się opieką nad dziećmi. Tym samym wymaga się od takiej postaci zarówno kwalifikacji, doświadczenia, jak i umiejętności miękkich. Tym samym podczas rozmowy rekrutacyjnej należy upewnić się, że danej osobie praca z dziećmi przychodzi z łatwością. Cenne okazują się rozmaite szkolenia czy wcześniej obejmowane stanowiska, jednak wiąże się to również z oczekiwaniami wyższego wynagrodzenia.

Wielu rodziców decyduje się na młode osoby, które pracowały z dziećmi lub mają doświadczenie z gromadką rodzeństwa. Zależy im na pozytywnym wpływie na malucha i energii opiekuna, aby ten nadążał za ciekawskim dzieckiem. Często wybór osoby początkującej w tym zawodzie, może wiązać się również z niższą stawką.

Ważne jest również, aby niania potrafiła wykonywać podstawowe czynności w domu. Przede wszystkim chodzi tutaj o przygotowywanie posiłków, organizowanie zabaw czy pielęgnacja maluszka. Umów się z wybraną kandydatką czy kandydatem na dzień próbny, aby sprawdzić autentyczność wybranych kompetencji.

Cechy opiekunki do dzieci

Jeśli jesteś skrupulatną osobą i chcesz mieć pewność, że wybierzesz odpowiednią nianię, przygotuj sobie listę cech idealnej opiekunki oraz wyznacz wcześniej możliwy do zrealizowania budżet. Wśród najważniejszych atrybutów takiej postaci warto umieścić:

  • odpowiedzialność;
  • punktualność;
  • schludność;
  • cierpliwość;
  • kreatywność;
  • troskliwość;
  • dobre zorganizowanie.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zwróć uwagę, czy wybrana osoba ma przyjazne usposobienie. Cennym aspektem okazuje się również inteligencja emocjonalna. Wielu rodziców ceni sobie także łatwość w prowadzeniu konwersacji z dzieckiem czy posługiwanie się poprawną polszczyzną. Jeśli potrzebujesz niani, która również pomoże podopiecznemu w nauce języka obcego lub odrabianiu lekcji, konieczna będzie czasami dodatkowa opłata.

Co ustalić z nianią przed zatrudnieniem?

Ustalenie pewnych warunków przed rozpoczęciem współpracy pomiędzy rodzicami dziecka a nianią leży w interesach obu stron. Opiekunka przede wszystkim powinna określić, jakie są jej oczekiwania względem stawki godzinowej. Drugą kwestią jest zakres umiejętności w przypadku pewnych obowiązków. Tutaj może się zdarzyć, że wybrana osoba nie ma doświadczenia w przygotowywaniu posiłków wymagającym maluszkom.

Z drugiej strony rodzic również powinien określić, ile jest gotów zapłacić. Ponadto ważny okazuje się grafik i zapotrzebowanie na opiekę nad dzieckiem. Podczas omawiania warunków współpracy warto wspomnieć o zakresie obowiązków, które mają leżeć na niani. Czasem konieczne jest uwzględnienie pewnych uwag, takich jak to, że maluszek ma pewne alergie czy określoną dietę.

Artykuł sponsorowany

21 marca 2024 07:15
[fbcomments]