0

iPhone 14 i 14 Plus – gdzie najlepiej kupić przed premierą?

iphone 14 plus
iphone – 14 plus
fot. mat. prasowy

Firma Apple ogłosiła 7 września 2022 roku swoje najnowsze produkty w ofercie smartfonów iPhone, dostosowane do współczesnych standardów.

Do zapowiedzianego wcześniej iPhone SE dodano takie modele jak iPhone 14 i iPhone 14 Plus, a także iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. W dzisiejszym artykule skupimy się jednak na flagowych modelach iPhone 14 i iPhone 14 Plus.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nowych iPhone’ach.

iPhone 14 i iPhone 14 Plus – specyfikacje urządzeń

iPhone 14 i iPhone 14 Plus to jedne z ogłoszonych niedawno najnowszych modeli urządzeń od Apple. Stawiając na odpowiedzialność względem środowiska, a także próbę dojścia do szerszej grupy konsumentów, smartfony wykonane zostały w większości z materiałów recyklingowych. Pod względem specyfikacji modele Apple iPhone 14 mają bardzo podobną konstrukcję do swoich poprzedników, z wycięciem w górnej części ekranu. Płaska konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie ze szklanym tyłem. Podwójna tylna kamera jest ponownie obecna, w kwadratowej obudowie umieszczonej w lewym górnym rogu obydwu modeli.

Projekty smartfonów cechują się m.in.:

  • Karbowaną obudową;
  • Stopniem ochrony IP68;
  • Płaskim projektem krawędzi ekranu.

Urządzenia pozostają także bez aktualizacji procesora, utrzymując się na wciąż wydajnym chipie A15 Bionic z 5-rdzeniowym procesorem graficznym, który zasila także iPhone 13 Pro.

Obydwa modele, tj. iPhone 14 i iPhone 14 Plus obsługują 5G, mają również wbudowaną łączność satelitarną do awaryjnego SOS. Co ciekawe, najnowsze urządzenia Apple nie będą miały już fizycznego wejścia na kartę SIM – wszystkie przejdą na nowatorski projekt eSIM.

Jeśli chodzi o pamięć, standardowe modele iPhone 14 i Plus dostępne będą w wersjach 128, 256 i 512 GB. Urządzenia oparte są także na najnowszej generacji systemu iOS 16, który Apple zaprezentował w ostatnim czasie. Jak zatem prezentują się różnice pomiędzy modelami?

Najnowsze modele iPhone od Apple – czy są do siebie podobne?

Oba modele, poza stosunkowo małymi różnicami, są praktycznie takie same pod względem specyfikacji technicznych. Najbardziej zauważalną różnicą jest rozmiar ekranów obydwu modeli. Specyfikacja iPhone 14 obejmuje ekran o przekątnej 6,1 cala. Z kolei unikatowa specyfikacja iPhone 14 Plus pokazuje, iż ekran w tej wersji będzie minimalnie większy, mając rozmiary 6,7 cala. Kolejna różnica związana jest z czasem działania baterii. iPhone 14 Plus oferuje do 26 godzin strumieniowego przesyłania wideo, czyli o 6 godzin dłużej niż pełnowymiarowy iPhone 14.

Co ciekawe, iPhone 14 nie różni się parametrami kamer od modelu Plus. Obydwie 14’tki mają podwójną konfigurację z tyłu, podobnie jak ich poprzednicy. W skład wchodzi 12-megapikselowy czujnik z szerszą przysłoną f/1,5 i pikselami 1,9 µm. Jest to ten sam czujnik, który montowany był w modelach iPhone 13 Pro.

Z tyłu znajdzie się też ten sam ultraszerokokątny, 12-megapikselowy aparat. Ponadto Apple wprowadził do iPhone 14 i Plus, Photonics Engine, technologie pomagającą w robieniu zdjęć w słabym świetle. Przedni aparat w modelach iPhone 14 również został ulepszony, z autofokusem i przysłoną f/1,9, dzięki czemu wykonywane selfie będą jeszcze ładniejsze.

iPhone 14 i iPhone 14 Plus – gdzie można je kupić?

Apple twierdzi, że iPhone 14 i wersja Plus zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zminimalizować ich wpływ na środowisko. Co więcej, cechują się dużą ilością materiałów pochodzących z recyklingu, z tego względu ich cena będzie stosunkowo zaniżona, w porównaniu z poprzednimi modelami marki.

Europejska Premiera iPhone 14 spodziewana jest na 16 września, z kolei premiera iPhone 14 Plus odbędzie się dopiero 7 października. Modele są już jednak dostępne w ramach przedpremierowej sprzedaży w korzystnych cenach w serwisie Ceneo.pl, w którym oprócz zakupu, można w bezpieczny sposób porównać oferty sklepów bez wychodzenia z domu, mających w swojej ofercie najnowsze modele iPhone 14 i iPhone 14 Plus w takich wariantach kolorystycznych jak Midnight, Starlight, Blue, Purple i Product (RED).

Co więcej, w serwisie można przeczytać opinie klientów, dokładne specyfikacje techniczne smartfonów, a także zobaczyć recenzje ekspertów, którzy w ramach testów mieli styczność z najnowszymi urządzeniami od Apple.

Artykuł sponsorowany

15 września 2022 18:47
[fbcomments]