0

Namiętna Julia

Żądze fragment okładki
Żądze – fragment okładki
fot. Roman Soroczyński

Namiętności pojawiają się w każdym środowisku – również wśród bogaczy. Mówiącą o tym książkę opisuje Roman Soroczyński.

Wbrew tytułowi, niniejszy artykuł nie dotyczy życia „największego odkrycia towarzyskiego” ostatnich lat. Zająłem się bowiem książką zatytułowaną Żądze, której bohaterką jest Julia Widawska. Jest to ostatnia część trylogii Katarzyny Nowakowskiej. Można czytać tę książkę jako samodzielną pozycję, ale często czuć „oddech” dwóch pierwszych części trylogii, zatytułowanych Skandal i Femme Fatale.

Skandal i Femme Fatale dwie pierwsze części trylogii
Skandal i Femme Fatale – dwie pierwsze części trylogii
fot. Roman Soroczyński

Julia jest bardzo pracowitą i osiągającą sukcesy zawodowe kobietą. W życiu prywatnym już nie jest tak różowo. No, może poza łóżkiem: tam wie, czego chce… Związała się z angielskim arystokratą, który był najważniejszym klientem jej ojca. W dodatku był żonaty i miał dziecko. Łatwo można więc domyślić się, że skandal zawisł w powietrzu. Żeby odciąć się od niego, decyduje się przyjąć nowe wyzwanie: pracę w luksusowym paryskim hotelu. Czuje się oczarowana Paryżem, Francuzami, a zwłaszcza jednym z nich: Gaspardem. Nagle na drodze staje jej dawny kochanek, James. Julia krótko wahała się, którego z nich wybrać.

Żądze rozpoczynają się od przygotowań do ślubu Julii z… Gaspardem. Wreszcie miało być, jak w bajce dla dorosłych: bezwstydny, namiętny i majętny kochanek, magiczny ślub i czerpanie z życia pełnymi garściami. Bohaterka książki nie byłaby sobą, gdyby wszystko szło jej jak z płatka. Przygotowania do ślubu zbiegają się z wielkim zawodowym projektem o ogromnym znaczeniu, chciwy ojciec próbuje ją wykorzystać, by spłacić swoje długi, a jakby tego było mało – James wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Ale Julia nie jest już osobą, którą łatwo można manipulować. Dobrze wie, czego chce. I nie pozwoli sobą pomiatać.  Jeśli ma układać sobie życie, to tylko na własnych zasadach.

Katarzyna Nowakowska była do tej pory znana jako K.N. Haner. Publikuje książki od 2015 roku. Tworzy powieści erotyczne oraz romanse, ale w jej książkach nie brakuje również elementów fabuły przypisywanych takim gatunkom, jak kryminał czy thriller. Jest jedną z najlepiej sprzedających się autorek polskiej literatury erotycznej. Dotychczas wydała kilkanaście książek, które zostały sprzedane w prawie 300 000 egzemplarzy. Wśród nich są cztery serie: Mafijna miłość, Miłość w rytmie rocka, Seria mafijna i Na szczycie. W 2020 roku ujawniła swoje prawdziwe nazwisko.

Żądze okładka książki
Żądze – okładka książki
fot. Roman Soroczyński

Wróćmy do Julii. Jako się rzekło, postanawia ona trzymać się własnych zasad. Jednak życie nigdy nie należy do monotonnych, a wręcz przeciwnie: potrafi zaskakiwać w najmniej spodziewanych momentach. Już po ślubie przychodzi pierwszy kryzys małżeński. Czego jednak można spodziewać się, kiedy małżeństwo zostało zawarte zaledwie po dwumiesięcznej znajomości? Na dodatek James nadal nie daje jej spokoju, a niewyleczona miłość nie jest raczej ułatwieniem.

Sądzę, że autorka trochę idealizuje Julię. Pomijam kwestię urody. Chodzi mi o to, że wszyscy współpracownicy – czy to w Paryżu, czy to na Mazurach (bo i tam trafia!) – lubią ją. Nie spotkałem w życiu tak idealnych przełożonych. Może nie miałem szczęścia? Julia niby nie chce bogactwa Gasparda, ale trudno jej obejść się bez luksusu. W dodatku jej koleżanka, Monia, jest przykładem osoby mającej bardzo materialistyczne podejście.

Z dużą przyjemnością wchłaniałem fabułę, w której było całkiem sporo emocji, interesujących opisów oraz subtelnych, a czasem bardzo śmiałych, scen erotycznych:

… mogło to tak wyglądać, że łączył nas tylko seks. To był AŻ seks, wypełniony wszystkim, czego każda para potrzebowała do stworzenia dobrego i stabilnego związku.

Dzięki tym opisom wreszcie zrozumiałem, dlaczego tak bardzo lubię gorący prysznic!

Katarzyna Nowakowska

Żądze

  • Redaktor prowadzący: Marcin Kicki
  • Opieka kreatywna: Marta Kordyl
  • Redakcja: Katarzyna Juszyńska
  • Korekta: Joanna Morawska, Marzena Kłos
  • Redakcja techniczna: Mariusz Teler
  • Layout, skład i łamanie: Beata Rukat/Katka
  • Projekt okładki: Mariusz Banachowicz
  • Zdjęcie na okładce: CoffeeAndMilk/Getty Images
  • Wydawca: Słowne (dawniej: Burda Książki), Warszawa 2021
  • ISBN 978-83-8053-986-0
24 listopada 2021 14:33
[fbcomments]