0

Warsztaty perkusyjne dla kobiet

Warsztaty perkusyjne dla kobiet
Warsztaty perkusyjne – dla kobiet
fot. Drum Fitness

Jeśli od dawna marzysz o zostaniu perkusistką lub po prostu chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego, przyjdź na Drum Fitness – otwarte warsztaty perkusyjne dedykowane kobietom.

Zgrana sekcja rytmiczna, czyli Agnieszka Trzeszczak i Zuzanna Ossowska, organizuje w Drum Academy bezpłatne zajęcia, na których wszystkie dziewczyny, niezależnie od wieku i muzycznych doświadczeń, mogą usiąść za bębnami.

Agnieszka Trzeszczak i Zuzanna Ossowska - Drum Fitness

O potrzebie inicjatywy świadczy fakt, że na pierwszą edycję bezpłatnych zajęć, która odbyła się w Warszawie w marcu 2016 roku zapisało się ponad 300 kobiet w różnym wieku, od nastolatek po seniorki. Sukces warsztatów przerósł najśmielsze oczekiwania Agnieszki i Zuzy. Dzięki zajęciom Drum Fitness gry na bębnach spróbowało już kilka tysięcy kobiet – dziewczyny prowadzą regularne kursy, zachęcając do grania na perkusji coraz większe grono osób.

Tworzą też społeczność wspierających się kobiet. Liderkami i edukatorkami zajęć Drum Fitness są wyłącznie kobiety – znakomite perkusistki z muzycznym dorobkiem: Agnieszka Trzeszczak, polska perkusistka grająca z takimi gwiazdami jak Kayah czy Kasia Kowalska, robi rewolucję w edukacji muzycznej w Polsce, Sandra Dzierżęcka, punkowa dusza i ceniona psycholożka, uhonorowana międzynarodową nagrodą Hit Like a Girl Anna Tkaczyk i Zuzanna Ossowska, multiinstrumentalistka i kompozytorka w projekcie OS.SO, doktor nauk humanistycznych, absolwentka Gender Studies Polskiej Akademii Nauk.

Twórczynie inicjatywy:

Zuzanna:
Pora zmienić stereotyp, że pewne instrumenty są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. Tworzymy przestrzeń, gdzie w przyjaznej atmosferze dziewczyny mogą spróbować gry na perkusji i sprawdzić się na muzycznym polu.

Agnieszka, pomysłodawczyni metody szybkiej nauki gry:
Zamiast zaczynać nauczanie od skomplikowanych zasad technicznych, koncentrujemy się na jednym celu: pokazaniu, że na perkusji może grać każdy. Gwarantujemy, że po godzinie zajęć, wszystkie uczestniczki zagrają z nami swój pierwszy rytm na perkusji .

O odkrywaniu muzycznej pasji i ludziach, których połączyła muzyka Agnieszka opowiadała podczas swojego wystąpienia Baby do Garów na jubileuszowej 10 edycji TEDx Warsaw:

Najbliższa edycja otwartych warsztatów Drum Fitness odbędzie się z okazji Dnia Kobiet – w sobotę 7 marca  o 10.00 w siedzibie Drum Academy w Al. Jerozolimskich 117 (niedaleko pl. Starynkiewicza).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować wejściówkę na stronie: www.drumfitness.pl

5 marca 2020 18:10