0

Radny napisał książkę – pomóżmy mu ją wydać

Praga II panorama
Praga II – panorama
fot. Arch. Kamila Ciepieńko

Radny z Pragi-Północ opisał historię osiedla Praga II. Prosi mieszkańców o wsparcie przy jej wydaniu.

Kamil Ciepieńko, radny w dzielnicy Praga Północ, to charakterny praski rodak. Mało mu pracy dla swojej ukochanej dzielnicy gdzie się urodził, mało napisanych prac dyplomowych na Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie Marketing sportowy na przykładzie KP Legia Warszawa oraz Marketing terytorialny na przykładzie dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, mało mu gazety Przegląd Praski, którą wydaje dla swych ziomali, teraz napisał książkę o swoim praskim osiedlu.

Warszawska Praga II to nie jest książka napisana by zapłacić czynsz i nakarmić dzieci. Nie będzie sprzedawana. 5000 egzemplarzy, które chce wydrukować radny będzie rozdawane za darmo. By ludzie poznali lepiej te osiedle, tę dzielnicę. Bo i ludzie są tego warci i Praga II jest tego warta.

Osiedle Praga II  jest położone w starorzeczu Wisły na przedmieściach dawnego miasta Praga, dziś jednej z dzielnic Warszawy. Osiedle zostało wzniesione między ulicami Jagiellońską, Ratuszową, 11 Listopada, Namysłowską i Darwina, w latach 50. i 60. ub. wieku według projektu Jerzego Gieysztora i Jerzego Kumelowskiego z zespołem.

Wsparcie

Wesprzeć wydanie można każdą kwotą. I złotówką i tysiącem. Ale pan Kamil, jak to pan Kamil, przygotował kilka niespodzianek.

Kwoty wsparcia, cegiełki, skutkują:

  • 30 zł – będziesz mieć książkę,
  • 50 zł – będziesz mieć wersję limitowaną książki oznaczoną numerem,
  • 80 zł – jak wyżej oraz Twoje imię i nazwisko znajdzie się w specjalnej rubryce z podziękowaniem za wsparcie.
  • 100 zł – sumuje wyżej wymienione benefity, oraz dodatkowo w książce znajdzie się historyczna mapa osiedla w formacie A2, a na niej zaznaczone m.in. schrony przeciwatomowe, XVIII-wieczne cmentarze i dzisiejsze, najciekawsze miejsca.

Aby wydać 5000 egzemplarzy trzeba uzbierać 20 000 zł.
Zbiórka jest prowadzona do 20 września przez serwis zbiórkowy
Wspieram.to: [LINK]

26 lipca 2018 16:01