0

Piankowy czy sprężynowy – jaki materac 100×200 wybrać w zależności od preferencji?

Wygodny materac - wygodny wypoczynek
Wygodny materac - wygodny wypoczynek
fot. mat. prasowy

Jaki materac 100×200 wybrać w zależności od preferencji?

Odpowiednio dobrany materac powinien zapewnić użytkownikowi właściwe podparcie mięśni i kręgosłupa w trakcie snu, zdrowy wypoczynek oraz służyć mu przez długie lata.

Jak więc wybrać właściwy materac, dopasowany do naszych indywidualnych preferencji?

Materac 100×200 cm – dla kogo?

Przyjmuje się, iż jedna osoba potrzebuje materaca o szerokości minimum 70 cm, długość materaca powinna zaś wynosić o 20 cm więcej, niż wzrost jego użytkownika.
W przypadku pary, minimalna szerokość materaca to 140 cm.

Przy doborze odpowiedniego materaca powinniśmy pamiętać o tych zasadach, jeżeli zależy nam na właściwej higienie naszego snu. Nic nie stoi nam także na przeszkodzie, jeśli chcemy zapewnić sobie wyższy komfort użytkowania i wybrać materac do łóżka w rozmiarze większym, niż rekomendowane minimum.

Materac w rozmiarze 100×200 cm będzie więc rozwiązaniem idealnym do łóżka jednoosobowego, a jego wielkość pozwoli użytkownikowi spokojnie i komfortowo spędzić noc.

Materac sprężynowy – charakterystyka

Materace sprężynowe to rozwiązanie tradycyjne, do niedawna znane i używane przez zdecydowaną większość osób. Tego rodzaju materace posiadają konstrukcję sprężynową, przykrytą warstwą pianki i maty kokosowej, w celu oddzielenia sprężyn od ciała osoby użytkującej materac. Dzisiejszy rynek oferuje nam wiele typów w obrębie materacy sprężynowych, na przykład bonellowe lub kieszeniowe.

Materace sprężynowe bonellowe znane nam są z większości starych łóżek, wersalek i sof. Tego typu materace są niezwykle wytrzymałe i elastyczne, zapewniają użytkownikowi wygodę i są w stanie posłużyć nam wiele lat.

Cenionymi modelami stały się także materace kieszeniowe lub multipocket, również charakteryzujące się dużą trwałością i doskonale amortyzują ruchy użytkownika w trakcie zmiany pozycji podczas snu. Wszystko to dzieje się dzięki sprężynom, umieszczonym w osobnych materiałowych kieszonkach i pracującym niezależnie od siebie. Materac jest dzięki temu elastyczny punktowo, co oznacza, iż ugina się tylko w miejscu wywieranego nacisku. Dzięki temu w sposób doskonały podpiera nasz kręgosłup, zapewniając nam właściwą pozycję podczas snu.

Materace sprężynowe polecane są osobom, które chcą pozbyć się bólu pleców i karku, poprawić krążenie krwi oraz zniwelować ryzyko powstawania odleżyn, a także stawiają na rozwiązania ekonomiczne.

Cechy materaca piankowego

Materace piankowe zbudowane są w całości z pianki i nie występują w nich sprężyny.
Są nowoczesnymi, niezwykle sprężystymi modelami bazującymi na innowacyjnych technologiach i występują w wariantach  lateksowych lub termoelastycznych. Ze względu na swoją specyficzną budowę, uniemożliwiającą zbieranie się na nich roztoczy i kurzu, materace piankowe polecane są przede wszystkim alergikom. Specjalne kanaliki i profilowania zapewniają bezproblemowy przepływ powietrza i odprowadzanie nadmiaru wilgoci, dzięki czemu materace piankowe są wariantem niezwykle higienicznym. Elastyczność materacy piankowych gwarantuje nam ich wytrzymałość i odporność na odkształcenia, a także idealne dopasowanie do łóżek z regulowanymi stelażami.

Materace lateksowe słyną ze swoich właściwości ortopedycznych, dzięki czemu dedykowane są osobom ze schorzeniami kręgosłupa, zapewniając im odpowiednie podparcie podczas użytkowania materaca.

Niezwykle innowacyjnym rozwiązaniem są materace termoelastyczne, w których zastosowana została specjalistyczna termoelastyczna, reagująca na temperaturę ciała użytkownika i doskonale dopasowująca się do jego pozycji podczas snu. Materace termoelastyczne pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni, ponieważ nie wywierają nacisku na korpus osoby użytkującej. Są rozwiązaniem idealnym dla osób, które mają problemy z krążeniem luz z kręgosłupem.

W zależności od własnych potrzeb i właściwości materaca, wybierz taki, który będzie odpowiedni dla Ciebie. Specjalistyczny sprężynowy lub lateksowy materac 100×200 cm marki Hilding znajdziesz na stronie internetowej sklepu Senna Materace.

Artykuł sponsorowany

28 kwietnia 2021 06:00
[fbcomments]