0

Przyszłościowe studia prawnicze

Temida - grecka bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku. Fot. Pavel Danilyuk (Pexels.com)
Temida – grecka bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku.
fot. Pavel Danilyuk (Pexels.com)

Odkryj przyszłościowe studia prawnicze: najbardziej perspektywiczne kierunki w Warszawie.

Wybierając studia, warto skierować swoją uwagę ku kierunkom, które są przyszłościowe, a także uczelniom oferującym wysoki poziom kształcenia. Świetnym wyborem pod względem przyszłego rozwoju zawodowego są studia prawnicze na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

EWSPA - studia prawnicze w Warszawie. Fot. mat. prasowy
EWSPA – studia prawnicze w Warszawie.
fot. mat. prasowy

Studia prawnicze kojarzone są z bardzo atrakcyjnymi perspektywami zawodowymi. Słusznie, gdyż ukończenie tego kierunku otwiera szerokie możliwości kariery. Zwłaszcza, jeśli jest się absolwentem(ką) uczelni oferującej bardzo wysoki poziom zajęć i wypuszczającej na rynek pracy osoby z doskonałymi kompetencjami i przygotowaniem. Dlatego na pytanie: „studia prawnicze Warszawa?” zdecydowanie warto odpowiedzieć: Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie.

Studia prawnicze – jakie dają perspektywy?

Prawo to kierunek bardzo bogaty, jeśli chodzi o pozyskiwaną wiedzę, informacje i kompetencje. Studiowanie go daje możliwość zdobycia konkretnych umiejętności, ale też rozwoju swoich życiowych pasji i zainteresowań, a także rozbudowywania jakże potrzebnych na rynku pracy kompetencji miękkich. Nic więc dziwnego, że po ukończeniu dobrych studiów prawniczych na uczelni cechującej się wysokim poziomem kształcenia, można podjąć liczne ścieżki kariery.

EWSPA - studia prawnicze w Warszawie.
EWSPA – studia prawnicze w Warszawie.
fot. mat. prasowy

Poniżej kilka przykładowych:

 1. Praca w zawodzie sędziego, adwokata, prokuratora, radcy prawnego, notariusza czy komornika sądowego (po ukończeniu aplikacji).
 2. Praca jako kurator sądowy lub referendarz.
 3. Stanowiska w urzędach administracji publicznej.
 4. Zatrudnienie w instytucjach Unii Europejskiej.
 5. Praca w organizacjach międzynarodowych.
 6. Kariera w przedsiębiorstwach.
 7. Praca w organizacjach pozarządowych.

Dobrze przygotowani prawnicy są poszukiwani na rynku pracy. Aby łatwiej można było znaleźć zatrudnienie po studiach prawniczych, warto legitymować się dyplomem uczelni, która ma doświadczenie i znana jest z merytorycznego kształcenia i przekazywania odpowiednich kompetencji zawodowych. Jest nią Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie (EWSPA).

EWSPA- Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie. Fot. mat. prasowy
EWSPA – Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie.
fot. mat. prasowy

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie – dlaczego warto ją wybrać?

A dlaczego osoba planująca studiować prawo powinna zainteresować się właśnie EWSPA?

Przede wszystkim z tego powodu, że uczelnia ta zatrudnia wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, umiejętnie przekazującą potrzebną prawnikowi wiedzę. Autorski program studiów zawiera z kolei: warsztaty prawnicze, praktyki i zajęcia tutorskie, dzięki którym studenci nauczą się łączyć poznaną na wykładach teorię z praktyką stosowaną podczas wykonywania zawodów prawniczych. Pomoże w tym rozwiązywanie kazusów, uczestniczenie w symulacjach procesów sądowych, debatach, konferencjach branżowych; można dzięki nim wkroczyć w świat prawa i zdobyć nowe kontakty zawodowe. Studenci nauczą się też, jak szukać i interpretować akty prawne, pozyskiwać umiejętności argumentacji prawniczej czy umiejętność konstruowania umów cywilno-prawnych, pism w postępowaniach cywilnym, karnym oraz administracyjnym. Innymi słowy, Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji pozwala zdobyć nie tylko wiedzę podręcznikową, ale też liczne umiejętności praktyczne.

EWSPA - studia prawnicze w Warszawie. Fot. mat. prasowy
EWSPA – studia prawnicze w Warszawie.
fot. mat. prasowy

Ma także bogatą ofertę dla studentów:

 1. Jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym lub niestacjonarnym online.
 2. Indywidualny Tok Studiów (ITS).
 3. Bogaty wybór przedmiotów fakultatywnych, ogromnie poszerzających wiedze prawniczą i pomagających poszerzyć kompetencje oraz realizować pasje.
 4. Idea no waste lessons, podnosząca poziom kształcenia – program studiów nie przewiduje przedmiotów, które nie są ściśle związane z kierunkiem.
 5. Wszystko to – i wiele więcej – sprawie, że zdecydowanie warto studiować prawo na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie.

Artykuł sponsorowany

15 kwietnia 2024 15:36
[fbcomments]