0

Udane zakończenie rundy zasadniczej

ONICO Warszawa - Chemik Bydgoszcz

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej sezonu 2018/2019 ONICO Warszawa pokonało przed własną publicznością Chemika Bydgoszcz 3:0 (25:13, 25:22, 25:20). MVP spotkania wybrany został rozgrywający stołecznych, Konrad Buczek.

Siatkarze ONICO Warszawa mecz z Chemikiem rozpoczęli w nieco innym ustawieniu niż ostatnie ligowe spotkania. Na rozegraniu pojawił się Konrad Buczek, a jednym z przyjmujących był Niki Penczew. Towarzyszyli im Kwolek, Kurek, Vigrass, Wrona oraz Wojtaszek. Goście rozpoczęli następującą siódemką: Filipiak, Lipiński, Kovacević, Siwicki, Akala, Karakuła, Kowalski (libero).

Pierwszy set nie miał długiej historii. Stołeczni od początku narzucili swój rytm gry i stopniowo powiększali przewagę – po asach Vigrassa i Penczewa, blokach Wrony i kilku autowych atakach gości, wśród których wyróżniali się jedynie Filipiak i Lipiński. Po serii dobrych zagrywek Vigrassa było 17:9 i do gry powoli zaczęli wchodzić kolejni zmiennicy w zespole ONICO. Na parkiecie zobaczyliśmy Sharone’a Vernona-Evansa i Jakuba Kowalczyka. Warszawianie zakończyli seta serią bloków, wygrywając do 13.

Początek drugiej partii to kolejne zmiany w składzie ONICO – do Kowalczyka i Vernona dołączyli Brizard, Jaglarski oraz Nowakowski. Tym razem gra była bardziej wyrównana. Po asie Kovacevicia pierwsi odskoczyli goście (4:7), jednak warszawianie odpowiedzieli dobrymi zagrywkami Penczewa (9:9). Kolejne minuty to gra punkt za punkt. Przełamanie nastąpiło przy zagrywce Brizarda i dwóch asach Francuza (18:15). W końcówce Chemik zmniejszył dystans po asie Filipiaka (22:21), jednak warszawianie wytrzymali ciśnienie i triumfowali do 22 po bloku Nowakowskiego.

Rotacje w składzie ONICO trwały dalej – w trzecim secie na boisko wybiegli ponownie Buczek, dodatkowo Janikowski i Łukasik. Ponownie lepiej zaczęli goście, od prowadzenia 5:2. Stołeczni szybko odpowiedzieli serią bloków i atakiem Łukasika (7:6). Niedługo później ten sam zawodnik punktował w kontrze, zwiększając prowadzenie do dwóch punktów (13:11). Napór trwał dalej, a po autowym ataku Lipińskiego było już 15:12. Goście odpowiadali atakami i serwami Filipiaka, jednak udawało się utrzymać przewagę, a następnie powiększyć ją w końcówce. W niej dwukrotnie blokował Nowakowski, warszawianie mieli też kilka kontr, dzięki czemu wygrali do 20. Najlepszym graczem spotkania wybrany został Konrad Buczek.