0

Wakacyjna praca? Gdzie i jak szukać ofert pracy?

Wakacyjna praca - gdzie i jak szukać ofert pracy.
Wakacyjna praca – gdzie i jak szukać ofert pracy.
fot. mat. prasowy

Na co zwrócić uwagę poszukując pracy na ten krótki okres? W jakich zawodach najłatwiej znaleźć pracę?

Okres wakacyjny to czas, w którym wiele osób, a zwłaszcza studentów, którzy mają nieco więcej czasu, poszukują okazji, aby nieco dorobić. Na co zwrócić uwagę poszukując pracy na ten krótki okres? W jakich zawodach można znaleźć najłatwiej prace w lipcu i sierpniu?

Wakacyjna praca – jakie zawody są pożądane w tym okresie?

W okresie wakacyjnym większe i mniejsze miejscowości są chętniej odwiedzane przez turystów. Z tego względu wzrasta zapotrzebowanie na osoby, które będą pracowały jako sprzedawcy w sklepikach i na stoiskach wyspecjalizowanych w sprzedaży pamiątek. Okres wakacyjny to również obozy organizowane dla najmłodszych. Dzięki temu łatwiej jest znaleźć pracę na stanowisku opiekuna obozu czy animatora rozrywki. Tę ostatnią funkcję można również pełnić na festiwalu lub podczas wycieczki. Osoba na tym stanowisku powinna charakteryzować się entuzjazmem i pomysłowością. Podczas wakacji wzrasta również zapotrzebowanie na osoby na stanowisku ratownika. Chętnie zatrudniani są również instruktorzy sportów wodnych. Należy jednak pamiętać, że do pracy w tych zawodach trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje. W związku z wyjazdami wakacyjnymi na rynku wzrasta zapotrzebowanie na osoby pracujące jako niania.

Na co zwrócić uwagę poszukując pracy na wakacje?

Ofert prac sezonowych jest naprawdę dużo. Najważniejsze, aby pracodawca podpisał z przyszłym pracownikiem umowę o prace. Jest to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa i pewność, iż wynagrodzenie będzie wypłacane terminowo. Osoby młode poszukujące sezonowej pracy dorywczej, są częściej narażone na oszustwa. Z tego względu warto zwrócić uwagę na kwestie formalne takie jak dokumentacja. Kolejną istotną kwestią jest opinia na temat pracodawcy. Informacje na ten temat można często znaleźć w internecie. Warto również zasięgnąć opinii znajomych, którzy podejmowali się tego rodzaju prac. Dla wielu osób istotną kwestią jest również wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Kalkulator wynagrodzeń to doskonały sposób na uzyskanie precyzyjnej wartości wynagrodzenia na rękę. Warto pamiętać, że wysokość pensji osoby zatrudnionej na pełen etat powinna wynosić co najmniej równowartość pensji minimalnej. Kwota ta w 2022 roku wynosi 3010 złotych brutto. Inną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę, są osobiste preferencje kandydata. Warto aplikować na stanowisko, którego obowiązki nie będą jedynie przykrym obowiązkiem.

Wakacyjna praca – poszukiwanie pracy na okres wakacyjny w Warszawie

Poszukiwania pracy w dzisiejszych czasach można zacząć od jednego kliknięcia myszką. Najłatwiej jest wpisać w internet frazę „praca Warszawa„. Użytkownik będzie mógł zapoznać się z ofertami pracy udostępnionymi na znanych portalach. Warto przed złożeniem aplikacji mieć sprecyzowane swoje oczekiwania dotyczące pensji czy wymaganych przez pracodawcę obowiązków. Następnym krokiem będzie przygotowanie przykuwającego uwagę CV oraz listu motywacyjnego. Po złożeniu aplikacji pozostaje czekać na informację zwrotną ze strony potencjalnego pracodawcy lub rekrutera. Warto być pod telefonem, ponieważ wiele kandydatów zwłaszcza w okresie wakacyjnym zapomina o odebraniu telefonu, co często uniemożliwia ostateczne podjęcie pracy. Przed rozmową rekrutacyjną warto się nieco przygotować. Należy mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat działalności danej firmy oraz przyszłego stanowiska pracy.

Artykuł sponsorowany

13 lipca 2022 10:53
[fbcomments]