0

Ważna wygrana

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

Legia Warszawa kontynuuje zwycięską serię ligową. Tym razem pokonała w  niezwykle istotnym meczu na wyjeździe dotychczasowego lidera Jagiellonię Białystok.

To był typowy mecz walki, obie drużyny mają sobie dużo do udowodnienia. Prowadzenie Wojskowym dał w 38 minucie Guilherme. Ale losy meczu rozstrzygnęły się w okolicach 60 minuty, gdy Jagiellonia poważnie zagrażała bramce Malarza i nawet skierowała piłkę do siatki, ale sędzia zauważył pozycję spaloną. Dwie minuty później ładnym strzałem technicznym Odjidja-Ofoe podwyższył na 2:0. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił Prijović w 91 minucie. Jagiellonia zdążyła jeszcze odpowiedzieć bramką honorową w 93 minucie autorstwa Romańczuka. W doliczonym czasie gry padło więcej bramek niż w regulaminowym, bo jeszcze w ostatniej akcji meczu wynik na 1:4 ustalił Kucharczyk.

Mistrz Polski pewnie wygrał na boisku lidera i zmniejszył stratę już tylko do 5 punktów awansując przed rozegraniem weekendowych meczów na 3 lokatę w tabeli.

18 listopada 2016 22:24