0

Zaproszenia na weekend

Aleja globusów przy ul. Krakowiaków
Aleja globusów – przy ul. Krakowiaków
fot. MPawlik

Połowa listopada więc pogoda mocno jesienna. Ale nie pierwsza taka i nie ostatnia. Dlatego zapraszamy w plener.

DZIEKANÓW LEŚNY

Ultramaraton w 60-te urodziny

16 listopada (sobota) w godz od godz. 7:00.
Maraton Kampinoski 2019 w kategorii BIEGI ULTRA. Zapraszamy na kolejna edycję Maratonu Kampinoskiego. W święto Kampinoskiego Parku Narodowego w 60 lat jego istnienia UltraMaraton nosi nazwę 60 km na 60 lat.
Dodatkowo odbędzie się Maraton oraz Półmaraton.
Wpisowe 59 zł – 99 zł.

SOBOTA

MOKOTÓW

Spotkanie z literaturą

16 listopada (sobota) godz. 10:00
Olga Tokarczuk, Prowadź swój pług przez kości umarłych. Zaprasza Centrum ŁOWICKA przy ul. Łowickiej 21. Na 79. spotkaniu Mokotowskiego DKK rozmawiamy o powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk (Wydawnictwo Literackie). Spotkanie zawsze łączymy ze śniadaniem – weźcie ze sobą pieczywo, (wegańskie) pasty oraz wypieki i owoce!
O książce:

Inspirująca, głośno dyskutowana powieść. Thriller moralny z metafizyczną zagadką, zaskakującą pod każdym względem. Zimą piękna Kotlina Kłodzka jest miejscem mało przyjaznym i opustoszałym. Wsród nielicznych mieszkańców pozostała Janina Duszejko – miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Blake’a. Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarami padają myśliwi. Czy to możliwe, by – jak sugeruje Duszejko – to zwierzęta zaczęły czyhać na życie swoich oprawców? Wszak Blake pisał: „Błąkająca się Sarna po lesie / Ludzkiej Duszy niepokój niesie”

ŚRÓDMIEŚCIE

Kolarstwo przełajowe

16 listopada (sobota) od godz. 9:00
Zawody przełajowe Syrenka CX – PGE na na Błoniach Stadionu Narodowego przy Al. Zielenieckiej. Stowarzyszenie Crazy Racing Team zaprasza na drugi z trzech wyścigów w kolarstwie przełajowym, które rozegrane zostaną na boisku treningowym stadionu PGE Narodowego. Kierujcie się na boisko treningowe od ul. Ryszarda Siwca. Udział we wszystkich wydarzeniach jest BEZPŁATNY.
Zgłoszenia: [LINK]
Regulamin: [LINK]

ŚRÓDMIEŚCIE

Święto komiksów

16 listopada (sobota) w godz. 11-19 w Zwykłym Życiu przy ul. Marszałkowskiej 27/35 odbędzie się czwarta edycja targów „Niech żyje komiks”.

Tym razem poszerzamy program o szeroko rozumianą ilustrację. Zapraszamy więc nie tylko twórców komiksów i wydawnictwa mające w ofercie komiksy oraz picture booki, ale także ilustratorów, plakacistów, twórców grafik etc.

– zapowiadają organizatorzy.

URSYNÓW

Turniej szermierczy

16 listopada (sobota) w Szkole Podstawowej nr 340 (sala sportowa w budynku A) przy ul. Lokajskiego 3 odbędzie się XXI edycja turnieju „O Puchar Ursynowa” we florecie dziewcząt i chłopców. Zapowiadają się emocjonujące walki młodych szermierzy, które zostaną zwieńczone wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród dla najlepszych zawodników.

ŻOLIBORZ

Targi kreatywnej pracy

16 listopada (sobota) od godz. 9:00
Gamedev & Creative Careers Expo 2019 w Warszawskiej Szkole Filmowej i Kinie Elektronik. Jest to jedyne takie miejsce dla osób poszukujących pracy bądź chcących rozwijać swoje kariery w branży gamedev i sektorach pokrewnych. Poza samymi targami, zapraszamy na konferencję poświęconą perspektywom rozwoju rynku pracy w branżach kreatywnych, a także cykl prezentacji “Why not to join us?” dla zwiedzających. W edycji 2018 udział w roli Partnerów i Wystawców wzięły takie firmy jak Techland, QLOC, CD Projekt RED, GOG.com, People Can Fly, Klabater, Nordcurrent, 11 bit Studios, Wacom, Narra, Walkabout, Immersion czy Varsav Game Studios. Zachęcamy do skorzystania z okazji i bezpośredniego kontaktu z ponad tysiącem osób chcących rozwijać swoje kariery w branżach kreatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem gamedevu. Wystawcy będą mieli okazję spotkać poszukujących pracy i zleceń programistów, grafików, ilustratorów, animatorów, specjalistów marketingu i PR, testerów, designerów, muzyków, tłumaczy, analityków czy producentów.
Szukasz pracy? Chciałbyś rozpocząć przygodę z niezwykle dynamiczną i kreatywną branżą jaką jest gamedev? A może jesteś specjalistą poszukującym nowych wyzwań? Koniecznie odwiedź Gamedev & Creative Careers Expo 2019. Zapoznasz się bezpośrednio z ofertą studiów tworzących gry wideo, podwykonawców dla branży, wydawców, agencji PR, firm IT, dystrybutorów, nawiążesz nowe kontakty i znajomości – zarówno na stoiskach, jak i podczas prezentacji w ramach „WHY NOT TO JOIN US?”.
Wstęp dla gości jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji on-line!
Rejestracja: [LINK]
W ramach wydarzenia odbędzie się również unikalny, kinowy pokaz dokumentu Wojna Gwiazd traktującego o fenomenie serii Star Wars w Polsce na przełomie lat 70-tych i 80-tych

NIEDZIELA

ŚRÓDMIEŚCIE

Opowieści podróżnicze

17 listopada (niedziela) o godz. 19:00
Rodzina Mikołajka w Kazachstanie i Kirgistanie. Do Południka Zero przy ul. Wilczej 25 Zapraszają Beata, Witek, Franek, Maks I Mikołajek Muchowscy:

Beata, mama 3 chłopaków Franka, Maksa i Mikołajka, z wykształcenia geograf, zawodowo zajmuje się fotografią portretową. Z aparatem w ręku podróżuje odkąd pamięta, a od czasów studiów podróże i fotografia stały się jej największą pasją. Witek to podróżnik z zawodu, organizuje wyprawy przyrodnicze w Klubie Podróży Horyzonty do najdalszych zakątków świata. Gdy na świecie pojawiły się dzieci postanowili nie odkładać swojej podróżniczej pasji na bok. Od początku zabierają swoich synków na bliskie i dalekie rodzinne wyprawy. Gdy najmłodszy z rodziny, Mikołajek, urodził się z poważnym zespołem genetycznym Cri du Chat
Wiedzieli, że podróż z nim przyniesie dodatkowe wyzwania, wymaga odpowiedniego planowania i przygotowań. Ale zgodnie ze swoją filozofią wierzą, że najpiękniejszy czas to wspólnie spędzony czas. Dlatego zawsze w podróż ruszają w komplecie.
W tym roku razem przemierzyli Kazachstan i Kirgistan, i o tej podróży, wyzwaniach i obawach związanych z podróżą z dziećmi, przygotowaniach oraz swoich przygodach opowiedzą już 17 listopada o godz. 19:00 w Południku Zero
.

URSUS

Koncert Niny Nowak

17 listopada (niedziela) godz. 15:00
Na Koncert XXIII Rodzina Jednością zaprasza Ośrodek Kultury „Arsus” przy ul. Traktorzystów 14. Najpiękniejsze arie operowe i operetkowe oraz polska i międzynarodowa muzyka filmowa w wykonaniu Niny Nowak.

URSYNÓW

Turniej szermierczy

17 listopada (niedziela)
w Szkole Podstawowej nr 340 (sala sportowa w budynku A) przy ul. Lokajskiego 3 odbędzie się XXI edycja turnieju „O Puchar Ursynowa” we florecie dziewcząt i chłopców. Zapowiadają się emocjonujące walki młodych szermierzy, które zostaną zwieńczone wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród dla najlepszych zawodników.

 

URSYNÓW

Klasówka z polskiego

17 listopada (niedziela) o godz. 10
w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48 odbędzie się Ursynowskie Dyktando. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy tradycyjnie wysłuchają wykładu na temat języka polskiego oraz zapoznają się z zasadami pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie

WOLA

Sztuka Powązek

17 listopada (niedziela) godz. 12:00
Na spacer Śladami artystów i najpiękniejszych rzeźb Starych Powązek zaprasza Warszawski Zaułek.
Hubert Smoczyk zachęca:

Zapraszam na sentymentalny spacer po jednej z najstarszych nekropolii warszawskich Starych Powązkach. Miejscu magicznym, pełnym zabytkowych nagrobków i miejscu spoczynku najwybitniejszych Polaków. Swoje dzieła pozostawili tu m.in. Pius Weloński, Bolesław Syrewicz, Leopold Wasilkowski, Bartłomiej Mazurek, Edward Wittig, Wacław Szymanowski, Stanisław Jackowski, Stefan Szyller, czy Jerzy Jarnuszkiewicz. W czasie spaceru odwiedzimy najpiękniejsze rzeźby i dowiemy się; Gdzie znajdziemy posąg, który jest personifikacją Żalu? Czyje wyroby jubilerskie były znane na całym świecie? Co na jednym z grobów robi konewka, grabki i motyka? Który z grobowców nawiązuje do sztuki starożytnego Egiptu? Gdzie spoczywa autor domu pod Biustonoszami i Małego Powstańca? Co ma wspólnego tancerka z Janem Kilińskim? Gdzie spoczywa ten, który zaprojektował warszawskie syrenki? Kto podarował fortepian Paderewskiemu? Czyja rzeźba powstała za życia? U kogo znajdziemy skrzydlatą postać w stroju rzymskim? I wiele innych… Spotykamy się w niedzielę, 17 listopada 2019 r., o godz. 12:00 przed II bramą – św. Honoraty, ul. Powązkowska 14. Spacer przewidziany jest na około 2h. :) Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…) Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)

Warszawski Serwis Prasowy, własne

15 listopada 2019 10:22