0

Ogłoszenia lokalne, czyli jak skutecznie sprzedawać w Internecie.

Ogłoszenia lokalne
Ogłoszenia lokalne
fot. Mat. prasowy

Chcesz sprzedać przez Internet niepotrzebne rzeczy? Należy wiedzieć w jaki sposób to zrobić!

Niepotrzebne meble, elementy garderoby lub elektronika, to rzeczy, których zazwyczaj mamy w domu nadmiar. Wszystkie zbędne już przedmioty, zawadzają i należy się ich pozbyć. Wyrzucić? Szkoda. Może sprzedać? Szybkim i dochodowym pomysłem jest wystawienie ich sprzedaż. Należy jednak wiedzieć w jaki sposób to zrobić!

Jak sprzedawać

w Internecie?

Po zrobieniu gruntownych porządków okazuje się, że mamy kilka zbędnych, ale działających przedmiotów, które łatwo jest sprzedać za drobną kwotę. Pomysł idealny, natomiast jego realizacja, może przysporzyć nam kilku problemów. Ważne jest bowiem, by posiadać podstawową wiedzę o sprzedaży w Internecie.

Kilka prostych kroków, którymi należy się kierować przeprowadzą nas przez ten proces:

  • Zrobienie dobrych – wyraźnych zdjęć sprzedawanych przedmiotów. Koniecznie na jasnym tle i w taki sposób, by pokazać produkt w każdej strony. Warto zadbać o jego atrakcyjny wygląd, a zatem wyczyścić, wyprać, czy też przyzwoicie ułożyć do fotografii. W kwestii sprzedaży ubrań, najlepszym pomysłem jest zaprezentowania ich na sobie. Wówczas najlepiej widać jak się układają i czego można spodziewać się po materiale.
  • Odpowiednie otagowanie przedmiotu, wyróżni naszą ofertę. Jeśli chcesz by rzucała się ona w oczy, użyj sformułowań „ must have” lub „Hit”, które wyraźnie działają na kupującego. Ważne też by wyrazić tytuł zwięźle i konkretnie. Możesz użyć wielkich liter.
  • Precyzyjny opis produktu, utwierdza w przekonaniu, że to dobry produkt. Gdy już zainteresujesz ofertą potencjalnego kupca, musisz przekonać go do zrealizowania transakcji. W tym celu umieścić trzeba takie informacje, jak nazwa producenta, długość użytkowania, data trwania gwarancji, czy też funkcje oraz stan przedmiotu. Tu pamiętaj też, by być szczerym i nie ukrywać żadnych mankamentów.
  • Odpowiednia cena, czyli nie za wysoka i nie za niska. Sprawdź jak kształtują się oferty podobnych przedmiotów, na stronie, z której korzystasz, a następnie wyróżnij się. Zdecydowanie lepiej jest ustawić nieco wyższą cenę, z możliwością negocjacji lub delikatnie niższą stałą kwotę. Tak nasze ogłoszenie rzuci się w oczy, nie przesadzaj jednak w żadną ze stron.
  • Znajdź odpowiednią witrynę, to najistotniejszy punkt Twojego przedsięwzięcia. Korzystanie ze znanych, popularnych witryn, umożliwia trafienie do większej ilości potencjalnych kupców. Warto tu wziąć pod uwagę zwłaszcza lokalne serwisy ogłoszeniowe, które zrzeszają wielu użytkowników. Dobrym przykładem jest serwis warszawalokalnie.pl, który jest znany i lubiany w stolicy, zyskuje coraz większe grono użytkowników.
  • Publikuj ogłoszenie wieczorem, a najlepiej w niedzielę. Twoja oferta powinna zostać zauważona więc najlepiej stworzyć ją w momencie „ najwyższej klikalności”, czyli czasu gdy najwięcej użytkowników loguje się na serwisie. Pomyśl, kiedy prędzej uda Ci się zamknąć transakcję, w poniedziałkowe przedpołudnie, czy weekendowy wieczór?
  • Linkuj ogłoszenie , dziel się ofertą na serwisach społecznościowych i gdzie się tylko da. Tak zyskujesz większe grono odbiorców Twojej propozycji.

Lokalnie – znaczy lepiej i łatwiej?!

Pamiętaj, że drobne rzeczy najlepiej sprzedawać w swojej okolicy. Wówczas omijasz konieczność uiszczenia kosztów przesyłki, które mogą nie być wysokie, ale zwiększają cenę Twojego produktu. Lokalne portale, sprawdzają się przy tym najlepiej. Dodatkową korzyścią jest fakt, że wydają się być zdecydowanie bezpieczniejsze. Tworzenie małych społeczności, zwiększa zaufanie kupujących i sprzedających. To istotna zaleta, która przemawia, za korzystaniem z takich witryn. Często mają one też swoją darmową aplikację, z która łatwiej jest korzystać z serwisu i kontrolować własną ofertę. Odświeżanie i pozycjonowanie produktu, sprawia, że szybciej znajduje on nabywcę. Warto więc trzymać rękę na pulsie. Łatwy dostęp i obsługa platformy sprzedażowej bardzo dobrze sprawdza się przy prywatnych ofertach sprzedaży.

Podobnie jest z kwestią wartościowych rzeczy, takich jak komputer, czy samochód. Oczywiście może się okazać, że Twoja propozycja jest na tyle atrakcyjna, że kupiec zjawi się z drugiego końca Polski, jednak to właśnie sąsiedzi okazują się być najczęściej zainteresowani Twoją ofertą. Możliwość osobistego sprawdzenia towaru daje przewagę, z której każdy chętnie skorzysta.

Ogłoszenia lokalne w Warszawie,
najszybszym sposobem na zawarcie transakcji.

Korzystanie z serwisów ogłoszeniowych, działających na określonym terytorium, zapewnia najszybszą drogę do sprzedaży Twoich przedmiotów. Podobnie, gdy chcemy coś kupić. Najpierw skupimy się na lokalnych sprzedawcach, którzy dzięki bliskiej odległości przestają być dla nas anonimowi. Dzięki takim serwisom jak warszawalokalnie.pl, masz szansę na znalezienie poszukiwanego przedmiotu, sprzedanie nieużywanego już komputera i weryfikację sprzedającego przed zakupem. Takie witryny, to gwarancja niezawodności, dobrego kontaktu z moderatorem i wsparcia ze strony technicznej. Tu wszelkie transakcje są proste, przejrzyste i błyskawiczne. Lokalne portale ogłoszeniowe to strzał w dziesiątkę dla prywatnych sprzedawców i kupujących!

31 stycznia 2017 12:02

Komentarze