0

Festiwal objazdowych barów

Jadłowóz czyli objazdowy bar
Jadłowóz – czyli objazdowy bar
fot. MPawlik

W weekend na podstadionowe błonia zjedzie się ponad 100 półciężarówek przerobionych na objazdowe bary.

Odbędzie się tam również czwarta edycja Mistrzostw Burgerowych.
Konkurs ten odbędzie się w ramach Festiwalu Food Trucków Żarcie Na Kółkach w dniach 19-20 sierpnia na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Wydarzenie to będzie także okazją do promowania idei niemarnowania żywności w ramach akcji „Nie marnuję, pakuję

Żarcie Na Kółkach to organizator największych imprez dla objazdowych barów  w Polsce. Te na błoniach będą sprzedawać dania kuchni z całego świata. Jadłowozy serwujące burgery, a ma być ich około 20, wezmą udział w 4. Mistrzostwach Burgerowych.

Partnerem głównym konkursu na najlepszego burgera, czyli kotleta mielonego z dodatkami obłożonego bułką, zostało po raz trzeci MAKRO Polska fundujące nagrody dla zwycięzców.
Pierwszych trzech zwycięzców otrzymają bony na zakupy w MAKRO

  1. na kwotę 2000 zł,
  2. na kwotę 1300 zł,
  3. na kwotę 800 zł.

W jury konkursu zasiądzie 20 sędziów, w tym m.in. Michał Grzywacz i Cezary Powała, szefowie kuchni pokazowej w hali MAKRO.

Żarcie Na Kółkach i Mistrzostwa Burgerowe to także okazja do promowania idei niemarnowania żywności. Rocznie w Europie wyrzuca się około 100 mln ton jedzenia – najwięcej w gospodarstwach domowych i przetwórstwie, a następnie w gastronomii. Ma to bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne. W odpowiedzi na ten problem MAKRO Polska prowadzi program „Nie marnuję, pakuję”, skierowany do właścicieli lokali i punktów gastronomicznych oraz konsumentów. Misją akcji jest zachęcanie do pakowania oraz zabierania do domu niezjedzonej części zamówionego dania. MAKRO Polska będzie promować proekologiczne postawy także podczas festiwalu. W tym celu na food trucków i uczestników czekać będą m.in. przypinki, naklejki i broszury edukacyjne.

Zobacz jak było w 2015 roku: [LINK]

18 sierpnia 2017 14:32

Komentarze