0

Urzędnicy spytają o zmiany w parku Skaryszewskim

Park Skaryszewski zaznaczono miejsce wydarzenia
Park Skaryszewski – zaznaczono miejsce wydarzenia
fot. UM Warszawa

21 czerwca, o godz. 16.30 urzędnicy zapraszają na spacer informacyjny dotyczący zmian w parku Skaryszewskim.

Spotkanie z mieszkańcami poprzedzi briefing prasowy, który rozpocznie się o godz. 15.45. Oba wydarzenia odbędą się przy wejściu do parku, od strony ronda Waszyngtona.

Proces zmian w parku Skaryszewskim rozpoczął się usunięciem zniszczonego i nieestetycznego ogrodzenia od strony ul. Międzynarodowej. Teraz przyszedł czas na głębsze prace rewitalizacyjne.

Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy:

Nim przystąpimy do prac, chcemy zapytać o nasze projekty warszawiaków. Ich zdanie jest dla nas szczególnie ważne, bo to przecież z myślą o nich przeprowadzamy te zmiany. Chcemy by spełniały oczekiwania.

Spacer informacyjny rozpocznie się we czwartek, 21 czerwca o godz. 16.30. Poprzedzi go briefing prasowy, o godz. 15.45, z udziałem Marka Piwowarskiego, dyrektora Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz Michała Krasuckiego, dyrektora Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Oba wydarzenia rozpoczną się przy wejściu do parku, w alei nieopodal ronda Waszyngtona.

Tematem spaceru będą prace przewidziane do przeprowadzenia w najbliższych miesiącach. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim remont alei obwodnicowej oraz osi głównej. W parku przewidziana jest również wymiana latarni na typowo parkowe oraz koszy.

Wszystkie działania prowadzone przez warszawskich ogrodników z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy będą odbywać się w uzgodnieniu z Wojewódzkim Mazowieckim Konserwatorem Zabytków. Większość zaplanowanych prac powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

UM Warszawa

20 czerwca 2018 17:48

Komentarze