0

Chodź na Łyżwy

Relaks na łyżwach dla każdego. Fot. Cottonbro. Źr. Pexels
Relaks na łyżwach – dla każdego.
fot. Cottonbro. (Pexels)

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego zaprasza na warszawską edycję Dnia Otwartego programu „Chodź na Łyżwy”, która odbędzie się na COS Torwar Lodowisko.

Wstęp jest bezpłatny, a na miejscu będzie możliwość odpłatnego wypożyczenia łyżew.
To możliwość rozpoczęcia łyżwiarskiej przygody czy udoskonalenia umiejętności.

Organizatorzy przewidzieli dwie tury bezpłatnych zajęć oraz dwa pokazy, które poprowadzą instruktorzy i członkowie trzech miejscowych klubów.

Andrzej Gawarkiewicz, koordynator programu „Chodź na Łyżwy”

Po kilku długich latach mamy możliwość powrotu na warszawski Torwar z dniem promocyjnym programu. Miejsce to ma dla nas symboliczne znaczenie ze względu na codzienny charakter naszej pracy w biurze Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. To stąd koordynujemy program i staramy się z każdą edycją iść do przodu. W tym roku poszerzyliśmy ofertę „Chodź na Łyżwy” o rotacyjne grupy naborowe, do których rekrutacja jest otwarta dla każdego w wieku 4-9 lat. Mamy nadzieję, że rozwój projektu pomoże nam zrealizować założenia i dotrzeć do wszystkich zainteresowanych dzieci, realizując tym samym misję, jaką jest tworzenie wartości dodanej dla lokalnej społeczności.

Celem akcji „Chodź na Łyżwy” jest popularyzacja łyżwiarstwa, jako sportu, który może uprawiać każdy, niezależnie od wieku.

Łyżwy niosą nie tylko korzyści dla zdrowia, ale także koordynacji i rozwijania umiejętności interpersonalnych. W trakcie warszawskiej edycji, zobaczymy pokazy trzech klubów:

  • FSA,
  • MUKS Walley-Plus Duo
  • MKS Ochota.

Przedstawiciele klubów pod swoje skrzydła wezmą również młodych i starszych adeptów łyżwiarstwa.

Co, gdzie, kiedy?

Akcja Chodź na łyżwy
COS Torwar Lodowisko
17 lutego 2024 r.

  • 08:45 – 09:30 I tura zajęć
  • 09:30 – 09:45 Pokaz
  • 09:45 – 09:55 Przerwa techniczna
  • 09:55 – 10:40 II tura zajęć
  • 10:40 – 10:55 Pokaz

Zapisy

  • poprzez formularz na stronie: [LINK]

Program realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PGE Polską Grupą Energetyczną.

Program Chodź na łyżwy

Program „Chodź na łyżwy” ma na celu popularyzowanie łyżwiarstwa figurowego w całym kraju. Realizowany jest za pomocą bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli oraz dni otwartych, na które PZŁF zaprasza całe rodziny. Uczestnicy, pod czujnym okiem instruktorów, mogą wziąć udział w zajęciach, a także grach i animacjach łyżwiarskich. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu – chodź na łyżwy!

PZLF

13 lutego 2024 14:09
[fbcomments]