0

Dlaczego warto ograniczyć spożywanie mięsa?

Produkt roślinny
Produkt roślinny
fot. mat. prasowy

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia mięso to jeden z najbardziej rakotwórczych czynników.

Ma równie negatywny wpływ na zdrowie jak palenie tytoniu czy azbest, który jest przyczyną wielu chorób człowieka. Dodatkowo nadmierne spożywanie produktów mięsnych może prowadzić do wielu chorób, w tym otyłości i cukrzycy.

Warto ograniczyć jego ilość w codziennej diecie na rzecz produktów roślinnych. Sprawdź, dlaczego powinieneś jeść mniej mięsa.

Przede wszystkim dla zdrowia

Przeciętny człowiek spożywa kilkukrotnie więcej mięsa, niż zalecana ilość. Bardzo często jest ono przetworzone, przez co jest jeszcze bardziej szkodliwe. Masowa hodowla zwierząt na ubój, sprawia, że nie tylko są przetrzymywane w koszmarnych warunkach, ale i często karmione są antybiotykami, które mają przyśpieszyć ich wzrost. Dodatkowo przemysł ma bardzo negatywny wpływ na środowisko – powoduje degradacje zasobów naturalnych i emisje gazów cieplarnianych.

Mięso jest źródłem biała, żelaza, selenu oraz witamin z grupy B, jednak bardzo często jest przetwarzane. Obróbka termiczna, szczególnie smażenie, pieczenie i grillowanie, może prowadzić do powstania rakotwórczych związków. Spożywanie zbyt dużej ilości mięsa (zalecana ilość w diecie to około 50 g na dzień 2-3 razy w tygodniu) może prowadzić do nowotworów i chorób serca. To również najczęstszy powód otyłości oraz wystąpienia cukrzycy typu 2. Warto więc zastąpić produkty mięsne roślinami strączkowymi, jajkami oraz pieczonymi lub gotowanymi rybami morskimi. Przede wszystkim dla zdrowia.

Alternatywy dla mięsa

Dostępność produktów wegetariańskich jest coraz większa, tak samo jak restauracji serwujących dania bez mięsa. To doskonała wiadomość zarówno dla osób, które całkowicie wyeliminowały produkty odzwierzęce z diety, jak i dla tych, którzy ograniczają ich spożycie. Zasmakują w nich także zdeklarowani mięsożercy. Będąc w stolicy, warto przejść się do Youmiko, które serwuje najlepsze sushi w Warszawie w wersji wegan. Dzięki temu można poznać tradycyjną japońską kuchnię w zupełnie nowym wydaniu. Podawane dania zależą często od dostępności składników oraz pomysłowości Sushi Masterów, przez co przy każdej wizycie można spróbować czegoś wyjątkowego. Restauracja wegetariańska to doskonały pomysł na randkę czy spotkanie za znajomymi. Youmiko oferuje także dowóz pysznych zestawów, dzięki czemu możesz rozkoszować się przystawkami, makami, ramenem, czy chirashi  w zaciszu swojego domu. Sprawdź koniecznie!

Ograniczenie spożywania mięsa może przynieść wiele korzyści. Zastąp produkty odzwierzęce większą ilością warzyw i owoców. Poznaj świetną alternatywę dla mięsa w postaci wegan sushi, które możesz spróbować w Youmiko w Warszawie. Zadbaj o swoje zdrowie, a także o środowisko.

Artykuł sponsorowany

27 października 2021 10:27
[fbcomments]