0

Jak chronić dane firmy?

Jak chronić dane firmy? Obrazek poglądowy
Jak chronić dane firmy? – Obrazek poglądowy
fot. mat. prasowy

Co Ty możesz zrobić dla swojej jednoosobowej firmy bez sztabu specjalistów informatyki?

Bo duże korporacje zainwestowały czas i środki w zatrudnienie najlepszych specjalistów dostępnych w obszarze IT, aby zapewnić swoją wiedzę w zakresie ochrony danych.
A mając jednoosobową małą firmę?

Podstawowe wskazówki dotyczące ochrony danych firmowych

Stare powiedzenie mówi, że czas to pieniądz. W dzisiejszych czasach należałoby je przeformułować w ten sposób, że informacja to pieniądz. Nikt nie może wątpić w to, jak cenne jest dziś pozyskiwanie danych i jak ważne jest stworzenie swojego banku danych z wiarygodnych źródeł, począwszy od ultrakonkurencyjnych marek, dla których wyciek informacji przełożyłby się na utratę tysięcy lub milionów dolarów z tytułu opłat patentowych, po małe firmy, które nie mogą ryzykować swoich inwestycji.

Zidentyfikuj źródła zagrożenia

Mówiąc o danych biznesowych, nie odnosimy się tylko do pisemnych informacji, które pojawiły się w wyniku dochodzenia, ale także do danych finansowych, danych dotyczących zasobów ludzkich.

Ustal hierarchię dostępu do danych

Nie każdy pracownik, a zwłaszcza nowicjusze w Twojej organizacji, powinien mieć dostęp do wrażliwych danych. To pierwszy krok do bezpiecznej organizacji w zakresie polityki IT.

Podstawowe wskazówki dotyczące ochrony danych firmowych

Pełny dostęp lub główne logowanie do serwerów powinno być ściśle ograniczone, nawet dla menedżerów IT, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy dane mogą wyciec i kto jest winien w takich okolicznościach ogloszenia24m.pl/uslugi-i-firmy/sprzedam-biznes

Szyfrowanie danych

Kolejnym wyborem jest zakup oprogramowania do szyfrowania danych dla serwerów, komputerów i laptopów. Ta decyzja ma dwa aspekty do rozważenia:

Czy Twoja firma jest potencjalnie narażona na ataki hakerów? Odpowiedź na to pytanie zależy od ilości personelu, jaki posiadasz, sposobu, w jaki Twoja firma plasuje się zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym, oraz obszaru, w którym zdarza Ci się pracować. Kreatywny artysta nie będzie cierpiał z powodu takiego samego poziomu nękania, jak na przykład banki czy kancelarie prawne.

Silniejsze hasła dla najbardziej niezawodnej ochrony

Hasła są nieustannie atakowane przez hakerów, którzy próbują wszystkich możliwych sposobów, aby je złamać. To powód, dla którego warto ustalić silniejsze hasła w miejscu pracy. Wprowadź wymóg dla swoich pracowników, aby ustawiali hasła składające się z więcej niż ośmiu znaków, w tym następujących elementów:

Duże i małe litery

Znaki specjalne, takie jak _ # ! lub / (lepiej, jeśli występują dwukrotnie w haśle)

Cyfry

Nie używaj tego samego hasła do wszystkich wrażliwych danych, jeśli jesteś na szczycie hierarchii. Hasła powinny być zmieniane co kwartał, aby zapewnić dodatkową ochronę.

Więcej na stronie ogloszenia24m

Artykuł sponsorowany

8 maja 2023 11:08
[fbcomments]