0

Legijna odsiecz wiedeńska

Austria Wiedeń - Legia Warszawa – 17 sierpnia 2023
fot. Paweł Jerzmanowski

Wyszarpany przez Legię awans w europejskich pucharach, po dramatycznym meczu w Wiedniu.

To był szalony mecz, który przejdzie do annałów historii polskich potyczek w europejskich pucharach, a kibice Legii będą go wspominać latami.

Wojskowi wyciągnęli wniosku z przegranego pojedynku w Warszawie i zagrali dużo mądrzej i skuteczniej. Straty odrobili pod koniec pierwszej połowie dokładając jeszcze gola dającego awans. Gdy w na początku drugiej połowy, po składnej kontrze, Legia podwyższyła wynik, wydawało się że losy awansu są rozstrzygnięte. Ale to dopiero był przedsmak emocji.

Gospodarze obudzili się z letargu i strzelili dwa gole dające im wyrównanie bilansu. Legia odpowiedziała jeszcze w normalnym czasie gry. W dodatku Austria zarobiła czerwoną kartkę. Ale i tak w doliczonym czasie gry strzeliła bramkę dającą im możliwość dalszej rywalizacji w dogrywce. Wicemistrz Polski w ostatniej akcji meczu, w 99 minucie, ku szalonej radości swoich fanów, przechylił szalę na swoją korzyść.

Po ochłonięciu z emocji tego meczu należy jednak wytknąć Legii niefrasobliwość w obronie. W rywalizacji z Kazachami stracili aż cztery gole, z wiedeńczykami pięć. A kolejny duński rywal FC Midtjylland już w czwartek postawi z pewnością wysokie wymagania.

Austria Wiedeń – Legia Warszawa

3:5 (0:2)

Fotoreportaż:

21 sierpnia 2023 09:47
[fbcomments]