0

Mołdawianie sprawili lanie

Mołdawia - Polska – Kiszyniów 20 czerwca 2023

Kompromitacja polskiej reprezentacji w eliminacyjnym meczu w Kiszyniowie.

Po słabym starcie eliminacji w Pradze, Polacy odbudowali się na warszawskim Stadionie Narodowym z Albanią. Do Kiszyniowa jechali po historycznej drugiej wygranej z Niemcami.

Pierwsza połowa potwierdzała dobrą formę Polaków. Po golach Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego pewnie prowadzili z gospodarzami 2:0. To co wydarzyło się w drugiej połowie przejdzie do niechlubnej historii polskiego futbolu. Polscy piłkarze grający w czołowych klubach Europy myślami byli już na wakacjach. Proste błędy w obronie, niefrasobliwość w ataku, brak reakcji na agresywniejszą grę rywala. Mołdawia ku zdumieniu nawet własnych kibiców strzeliła Polsce trzy gole i odniosła jeden z największych sukcesów w historii swojej federacji. Polscy kibice i piłakrze długo nie mogli po takiej kompromitacji dojść do siebie. Kwestia awansu na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Niemczech mocno się skomplikowała – po takim meczu to już nawet pokonanie Wysp Owczych nie wydaje się oczywiste.