0

Powstaje remake pierwszej gry z serii Wiedźmin

Witcher remake CD Project Red
Witcher remake
fot. CD Project Red

Warszawska firma CD PROJEKT RED prowadzi prace nad nową wersją pierwszej części przygód Geralta z Rivii.

Nowy Wiedźmin, wcześniej znany pod nazwą Canis Majoris, to jeden z projektów zaprezentowanych w ramach Aktualizacji Strategii Grupy CD PROJEKT. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i korzystać będzie z rozwiązań technologicznych rozwijanych przez CD PROJEKT RED na potrzeby zapowiedzianej w marcu nowej wiedźmińskiej sagi.

Za projektem stoi studio Fool’s Theory, specjalizujące się w grach role-playing — w tym osoby, które wcześniej pracowały przy Wiedźminie 2: Zabójcach Królów oraz Wiedźminie 3: Dzikim Gonie.

CD PROJEKT RED sprawuje pełny nadzór kreatywny nad tworzeniem remake’u, który obecnie znajduje się na wczesnym etapie produkcji.

Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED:

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii GeraltaDobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Jakub Rokosz, prezes zarządu Fool’s Theory:

Bardzo się cieszę z szansy na ponowną współpracę z osobami zaangażowanymi w produkcję drugiej i trzeciej części Wiedźmina. Szczególnie, że mowa tu o remake’u gry, która jest bardzo bliska naszym sercom. Jesteśmy podekscytowani współpracą z CD PROJEKT RED, a naszym celem jest oddanie w ręce graczy kolejnej świetnej gry z kultowej serii Wiedźmin.

Miłośników Wiedźmina już cieszy ta informacja.
Komentarze są bardzo pozytywne, pełne ciepła i wzruszeń.

O studiu CD PROJEKT RED

Powstałe w 2002 roku studio CD PROJEKT RED tworzy i wydaje gry wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Flagowymi tytułami studia są seria gier o Wiedźminie, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana, a także Cyberpunk 2077.

CD PROJEKT RED wraz z Studio Trigger jest także odpowiedzialne za stworzenie serialu anime Cyberpunk: Edgerunners dostępnego na platformie Netflix.

Razem z platformą cyfrowej dystrybucji GOG.COM, studio jest częścią Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. CD PROJEKT S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (ISIN: PLOPTTC00011).

 

26 października 2022 17:00
[fbcomments]