Queen na Targówku

Rapsodia z Demonem
fot. Teatr Rampa

Największe przeboje legendarnej grupy Freddiego Mercury’ego w przedstawieniu warszawskiego Teatru Rampa.

Teatr Rampa po wielkim sukcesie przedstawienia o grupie The Doors („Jeździec burzy„), wprowadził na swoje „deski” spektakl o grupie Queen. Owocem jest „Rapsodia z Demonem” – kolejny przebój tej sceny, który zapewne będzie gromadził komplety widzów przez kilka sezonów.

  1. Pod względem muzycznym jest bardzo dobrze. Liczne przeboje Queen  bronią się same. Fani grupy będą zachwyceni, a widzowie którzy tym zespołem nigdy się nie zachwycali, jak chociażby piszący te słowa, po wizycie na Targówku mają okazję po raz kolejny zrewidować swój gust muzyczny.
  2. Majstersztykiem jest choreografia dopracowana w każdym szczególe, pomysłowa i perfekcyjnie wykonana. Wielkie uznanie dla pracy, pomysłowości i inwencji Santiago Bello.
  3. Dopracowano również inne elementy realizacyjne: scenografia, gra świateł, montaż dźwięku. Można się poczuć bardzie jak na koncercie niż w teatrze.
  4. No i właśnie teatralnie jest najsłabiej. Sama historia jest naciągana („opowieść o perypetiach młodego wokalisty, który dla kariery jest gotowy zawrzeć ryzykowny pakt z demonem„), a i aktorzy lepiej czują się jak zaczynają śpiewać i tańczyć. Ale chyba wszyscy z tego sobie zdają sprawę, bo aktorzy porywają publiczność do wstawania i tańczenia. Teatr schodzi na drugi plan. W niczym to jednak nie umniejsza wysiłku twórców. Musicale rządzą się swoimi prawami. Najważniejsza satysfakcja publiczności. A ona reaguje na każde przedstawienie owacją na stojąco.
  5. Pod względem aktorskim znakomicie wypadają role żeńskie: zarówno brawurowo zagrana wokalistka Queen (skądinąd ciekawy pomysł), jak i bardziej stonowana dziennikarka – dominują na scenie.

Ostatecznie do przedstawienia przekonał mnie fakt, że największy – grany przy każdej innej okazji – przebój grupy Queen pojawia się jedynie epizodycznie podczas pożegnania z widownią.


RAPSODIA Z DEMONEM w Teatrze Rampa – teaser

  • Obsada: Barbara Gąsiennica-Giewont, Natalia Piotrowska, Brygida Turowska, Agnieszka Fajlhauer, Kuba Molęda, Sebastian Machalski, Jakub Wocial, Kamil Dominiak, Daniel Zawadzki, Robert Tondera
  • Reżyseria: Michel Driesse 
  • Scenariusz i dialogi: Katarzyna Kraińska
  • Inicjator projektu: Jakub Wocial
  • Choreografia: Santiago Bello
2 lutego 2017 12:34
[fbcomments]